Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 445 Belediyenin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Başkanı oldu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dan görevi devir alan Başkan Nihat Çiftçi, dönem Başkanlığını gerçekleştirecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana yenilikçi ve dev projelerle Türkiye genelinde bir çok ödüle layık görülerek adını sıkça söz ettiren Başkan Nihat Çiftçi, Tarihi Kentler Birliği Başkanı oldu.

İstanbul’da düzenlen Tarihi Kentler Birliği toplantısında katılarak Tarihi Kentler Meclis Üyeleri tarafından Başkan adayı gösterilen Başkan Nihat Çiftçi, Katılımcı üyelerin oylarını alarak Başkan seçildi.

ÇİFTÇİ, TARİHİ VE KÜLTÜRÜ KORUYAN BİR BİRLİĞİN BAŞKANI OLMAK GURUR VERİCİ

Düzenlenen seçimin ardından gerçekleştirilen görev tebliği ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Nihat Çiftçi, “Tarihi Kentler Birliği gibi kendine geçmişi, tarihi, kültürü dolayısıyla insanı insan yapan değerleri sahiplenen koruyan ve geleceğe aktaran bir birliğin başkanı olmak benim için gerçekten çok büyük bir onur kaynağıdır” dedi.

Facebook Yorumları