Ana SayfaGündemİstanbul Büyükşehir Belediyesinden Ahşap Eğitim Atölyesi daveti

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Ahşap Eğitim Atölyesi daveti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ahşap Eğitim Atölyesi açarak, mimar ve mühendisleri atölyeye katılmaya davet etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), mimar ve mühendislere yönelik Ahşap Eğitim Atölyesi başlattı. “Geleneksel Ahşap Yapılarda Restorasyon Uygulamaları Atölye Çalışması” adı verilen programda, Giyotin Pencere, Bağdâdî Duvar Kaplaması ile ahşap yapının bir odasının tüm elemanları uygulamalı olarak birebir üretilecek. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan programın 10’uncusu düzenlenecek.

Program, KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesi’nde 10-11 Mayıs 2018 (Perşembe-Cuma) tarihlerinde düzenlenecek. Program, 4 ana başlıkta ve 10 kişilik bir grupla yürütülecek. Çalışma kapsamında, Giyotin Pencere, Bağdâdî Duvar Kaplaması ile ahşap yapının bir odasının tüm elemanları usta hocalar nezaretinde uygulamalı olarak üretilecek.

Atölyede konunun uzmanları tarafından, Yapıda Kullanılan Ahşap Malzemeleri Tanıma ve Koruma Yöntemleri anlatılacak. Ayrıca, Ahşap Yapı Elemanı Onarımı, Ahşap Giyotin Pencere Yapımı ve Ahşap Karkas Yapım Sistemleri ile ilgili sunumlar yapılacak.

Atölye Çalışmasına; kamuda yada özel sektörde kültür varlıklarının onarımında şantiye şefi, teknik uygulama sorumlusu olarak görev almış veya bakım-onarım, restorasyon projelendirme işlerinde çalışmış mimar ve mühendis unvanlarına sahip profesyoneller katılabilecek.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar