Hatay Büyükşehir Belediyesi Lütfü Savaş, Saadet Partisi (SP) Lideri Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Adliyesi’ne giderek SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı için başlatılan imza kampanyasına destekte bulundu. Savaş, SP Genel İdare Kurulu üyesi Necmettin Çalışkan’ın ricası üzerine kampanyaya katıldı.

“Tüm devlet büyüklerinin adına”

İmza sonrasında adliye önünde açıklama yapan Savaş, atılan imzanın sadece Temel Karamollaoğlu’nun şahsına olmadığını belirtti. Savaş, siyasi partilere ve tüm aday olan tüm devlet büyüklerinin adına yapıldığını ifade etti. Savaş, “Gelecekte çocuklarımız için, torunlarımız için çok mutlu bir huzurlu bir ülke bırakmak istiyoruz. Bunun da en önemli adımları demokrasiden geçiyor. Demokratik ve hukuk sistemlerinin sağlıklı bir şekilde işlemesinden geçiyor. Bu nedenle biz milletimizin başını seçeceğimiz ve milletimizin temsilcilerini seçeceğimiz bu yarışta bütün siyasi partilerimizin ve bütün cumhurbaşkanı adaylarımızın eşit bir şekilde yarışa başlamasında, adil bir şekilde o yarışın sürmesinde ve sonuç itibariyle hak edenin de kazanmasından yanayız” dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan ise, Lütfü Savaş’ın demokrasiye, insan haklarına, hukuka, insanların hukuk önündeki eşitliğine sahip çıktığını kaydetti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, mazbatasını alıp İmamoğlu’na selam gönderdi