Özel Kalem

Antalya’nın Konyaaltı Belediyesi, çalışanlarına zam müjdesi verdi. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyede asgari ücretlilerin maaşlarının 2 bin 200 TL olacağını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li belediyelere yaptığı asgari ücret çağrısına bir destek de Antalya’nın Konyaaltı Belediyesinden geldi. Belediye, 1 Ocak 2019 itibariyle asgari ücretli çalışanların maaşlarının 2 bin 200 TL olacağını duyurdu.

Çalışanlara zam müjdesi veren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun çağrısına 2016 yılında da uyduklarını anımsattı. Böcek, “2016 yılında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu asgari ücret için bin 500 lira rakamını önermişti. Biz belediye olarak bu rakamın üzerinde artış yapmıştık” dedi.

Halihazırda belediyede 748 işçinin çalıştığını ifade eden Böcek, bunların içindeki 350 personelin bin 800 lira maaş aldığını aktardı. Böcek, “350 personelimiz 1 Ocak itibariyle Konyaaltı Belediyesinden 2 bin 200 lira maaş alacak” dedi.

Başkan Muhittin Böcek, hükümetin asgari ücret belirleme çalışmasına da değindi. Başkan Böcek, sıkıntı yaşayan vatandaşların geçimlerini sağlayabilmeleri adına asgari ücretin en az 2 bin 200 lira olarak belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Aktaş müjdeyi verdi... Yıldırım Metrosu geliyor...