Özel Kalem

Ankara Büyükşehir Belediyesi belediye tarafından, “Kadına Şiddete Hayır” farkındalığı oluşturmak amacıyla, mülteci kadınlara turuncu çiçek hediye edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir kampanya başlattı. “Kadına Şiddete Hayır Haftası” nedeniyle, belediyeye bağlı ANFA Genel Müdürlüğü Peyzaj Bölümü, başkentte yaşayan mülteci kadınlara turuncu renkli çiçekler hediye etti.

Turuncu tişörtlerle mülteci kadınların eğitim aldığı Kuzey Yıldızı’ndaki Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi’ne gelen ANFA personelleri, burada mülteci kadınlar tarafından karşılandı. ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya’nın da içinde bulunduğu heyet, kadın ve çocuklara hediyelerini verip sohbet etti.

Merkez, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yönetiliyor. Merkezde mülteci kadınlar ilk önce akıcı bir şekilde Türkçe’yi öğreniyor. Daha sonra da kendilerinin seçtiği bilgisayar, aşçılık, pastacılık ve terzilik gibi mesleki eğitimler alıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Toplu taşımada sticker dönemi