Özel Kalem

Huzurevi Vakfı kurucu ve yöneticileri ile hayırseverler, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile buluştu. Başkan Aktaş, hayırseverlere sağladıkları katkılar için teşekkür belgesi verdi. 

Göreve geldiği günden itibaren, toplumun her kesimiyle temasta bulunmaya çalışan Aktaş, bu sefer de hayırseverlerle bir araya geldi. Düzenlenen yemek organizasyonunda katılımcılarla birebir sohbet eden Aktaş, “Devletin sıcak yüzünü en iyi şekilde göstermeye çalışıyoruz” dedi.

Osmanlı’nın ilk huzurevi de Bursa’da kurulmuştu

Aktaş, 1891 yılında dönemin Bursa valisi Mahmut Celalettin Paşa’nın girişimleriyle kurulan Darülaceze’nin bu alanda ilk kuruluş olduğunu belirtti. Aktaş, Sultan Abdülhamit’in de memnuniyetle karşıladığı proje için özel hazinesinden 500 lira gönderdiğini hatırlattı.

“Hepimiz bir gün orada olabiliriz”

“Engellileri anlamak için engelli olmaya gerek yok” diyen Aktaş “Huzurevleri de aynen böyle. Hepimiz bir gün orada olabiliriz” dedi.

Başkan Alinur Aktaş, her konuda gelişim hedefi güden Bursa Belediyesi’nde sosyal sorumluluk ve yardım faaliyetlerinde de gelişime yönelik adımların atılacağının sinyallerini verdi.

Davetliler arasında yer alan Huzurevleri Vakfı Kurucu Başkanı Erdem Saker, başkanın konuşmasının ardından söz alarak Bursa’nın huzurevlerine sahip çıkma noktasındaki gayretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Saker, geçmiş dönemlerde Bursa’da Belediye Başkanlığı da yapmıştı. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Tarımla Engelleri Aşıyoruz' projesi ilk mahsullerini verdi