Ana SayfaÇevreKonyaaltı'nda e-atık dönüşümü ile çevre kirliliğinin önüne geçiliyor

Konyaaltı’nda e-atık dönüşümü ile çevre kirliliğinin önüne geçiliyor

Antalya’nın Konyaaltı Belediyesi, e-atık dönüşümüyle ilgili çalışma başlattı. Çalışmayla elektrikli ve elektronik cihazlar toplanarak, geri dönüşüme kazandırıyor. Çevre kirliğinin de önüne geçiliyor.

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün yürüttüğü atık yönetimi çalışmaları kapsamında ilçe sınırlarındaki atıklar Zümrüt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde toplanıyor. Merkezde 14 farklı atık toplanarak ayrıştırılıyor. Okullardan, kamu kurumlarından, marketlerden ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda kullanım ömrünü tamamlamış atık pil, elektrikli ve elektronik atıklar toplanıyor.

3 ton atık pil toplandı

Konyaaltı Belediyesi ekipleri, 2018 yılı içerisinde 3 ton atık pil ve 1400 adet elektronik atık toplama işlemi gerçekleştirdi. Atık Getirme Merkezi’nde ayrıştırılan atıklar tır ile geri dönüşüm merkezine gönderildi.

“Dönüşüm çalışmalarının meyvelerini alıyoruz”

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı’nda başlatılan geri dönüşüm kampanyalarının meyvelerini almaya başladıklarını söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Geri dönüşüm konusunda artık vatandaşlarımız daha bilinçli. İlçemiz sınırlarında atık pil, elektronik eşya gibi her türlü atığı topluyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden onaylı Antalya’nın ilk 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde topladığımız atıklar ayrıştırılarak, geri dönüşüm merkezlerine gönderiliyor. Böylelikle çevremizde oluşabilecek kirliliklerin önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler