Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Antalya’nın Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2017 yılında bin 478 köpek ve 894 kedi tedavi edildi.

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi sokak hayvanları için umut oldu. Merkezde, 2017 yılında bin 478 köpek ve 894 kedi tedavi edildi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Belediye Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Böcek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Böcek, 2017 yılında 20 okuldan öğrencilerinde aralarında bulunduğu toplam 5 bin 250 kişinin merkezi ziyaret ettiğini ifade etti. Böcek, merkezde geçen yıl bin 478 köpek ve 894 kedinin tedavi edildiğini anlattı. Böcek, 864 köpek ve 421 kedinin de kısırlaştırıldığını aktardı. Böcek, aynı yıl içinde 456 köpek ve 235 kedinin sahiplendirildiğine değindi. Böcek, merkezin altyapısı ve teknolojik donanımıyla Türkiye’de ilk üç arasında gösterildiğini vurguladı.

Okullar misafir ediliyor

Her hafta bir okulu misafir ettiklerini ifade eden Başkan Muhittin Böcek barınakta hayvanları ziyaret eden öğrencilerin sokakta kedi ve köpeklere çok daha şefkatli yaklaştıklarını söyledi. Başkan Böcek, bununla birlikte Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her yıl onlarca kedi ve köpeği tedavi ettiklerini belirtti. Böcek 2017 yılı içinde 56 kırık tedavisi, 10 göz muayenesi, 650 de biyokimya ve kan taraması yapıldığını söyledi.

Yeni yılın ilk haftasında bu çalışmaları yerinde görmek istediklerini dile getiren Başkan Böcek ameliyat önlüğü giyerek bir köpeğe uygulanan kısırlaştırma operasyonunu izledi. Ayrıca kırık-çıkık ve gebelik gibi durumların incelendiği ultrason odasında da çalışmaları inceledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkent, 'atık jilet' kampanyasıyla farkındalık hedefliyor