Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci

Kırşehir Belediyesi Meclisi, 2018 yılında suya zam yapmamayı kararlaştırdı. Kırşehirlileri müjdeyi, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci verdi.

Kırşehir Belediyesi Meclisi Kasım 2017 toplantısında alınan karar gereği su zammı yapılmayacak. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 2017 yılında olduğu gibi meskende atık su bedelinin de, evsel katı atık bedeli gibi kdv hariç 2 lira olacağını da belirtti.

“Uzun yıllar su sıkıntısı yaşanmayacak”

Bahçeci, Kırşehirliler’in ev ekonomilerine katkıda bulunmak ve yaptığımız altyapı çalışmalarında verdiğimiz rahatsızlığa rağmen desteklerini esirgemedikleri için 2018’de su ücretlerinde artış yapmadıklarını vurguladı. Bahçeci, “Kırşehir’de su konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Geçtiğimiz yıllarda kurak mevsimler yaşamamıza rağmen su konusunda aldığımız önlemler ile sorun yaşamadık.Su ile ilgili projelerimizi bitirmek üzereyiz. Şehir içindeki asbest boruları altyapı çalışmamız ile birlikte kaldırarak yerine polietilen borular döşedik. Scada sistemine geçerek tüm su temin sistemimizi kontrol altına aldık. Yeni depolar yaptık, eskileri revize ettik. Uzun yıllar su ile ilgili sıkıntı yaşamayacağız. Önlemlerimizin arasında yeni su kaynaklarının kullanımı da yer almaktadır.” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bodrum'da 150 öğrenci yelken sporu ile tanıştı