Kırşehir Belediyesi Gül Bahçeci Peyzaj ve Çiçek Satış Evi’nde, meyveciliğin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla meyve ağaçları, üzüm fidesi ve ceviz fidanları satışlarına başladığı bildirildi.

Kırşehir Belediyesi Gül Bahçeci Peyzaj ve Çiçek Satış Evi’nde bir çok meyve çeşidinin ağaç ve fidesi ile ilgili açık kök, saksılı ve sepetli üretimin yapıldığı belirtildi. Meyve ağaç ve fidelerin, vatandaşlara satışına başlandığı vurgulanan açıklamada, sertifikalı satışların ilgi gördüğü dile getirildi.

Kırşehir Belediyesi Başkanı Yaşar Bahçeci, daha yeşil, daha renkli bir Kırşehir hedefi ile on binlerce ağacı ve yüz binlerce çiçeği toprakla buluşturduklarına işaret etti. Bahçeci, bitkiler hakkında bilgi vermek amacıyla Gül Bahçeci Peyzaj ve Çiçek Satış Evi’ni de vatandaşların hizmetine sunduklarını bildirdi. Bahçeci, burada 38 çeşit meyve ağacı fidesinin, satışa sunulduğunu ifade etti. Bahçeci, “Çiçek satış merkezimizde mevsimlik çiçek, ağaç, çalı ve bahçe ekipmanları satışa sunulmaktadır. Bitki satışlarının yanı sıra bahçe süsleri gibi birçok farklı ihtiyacın da aynı merkezden temin edebilmektedir. Çiçekler, graslar, sera bitkileri ve meyve fidanlarının satışını yapacağımız merkezimiz Aşıkpaşa Spor Salonunun yan tarafında hizmet vermektedir. Kırşehir halkının daha iyi verim alabilmesi için sertifikalı meyve fidanları yarı bodur olarak satışa sunulmuştur. 38 çeşit meyve ağacı fidanı getirildi. Kırşehir’imiz de artık sertifikalı fidanlarımızı dikelim. Çünkü daha fazla verim alınıyor. Daha sağlıklı olduğu için vatandaşlarımıza öneriyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kırşehirspor, belediyeye devredildi... Adı da değişecek...