Konya’nın Ereğli Belediyesi Başkanı Özkan Özgüven, Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Özgüven, vatandaşları da konu hakkında bilgilendirdi.

Ereğli Belediyesi Başkanı Özkan Özgüven, Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret etti. Özgüven, çalışmalar hakkında bilgi alıp, vatandaşları bilgilendirdi. Özgüven, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Ereğli’de ilk olduğunu vurguladı. Özgüven, “Fatih Parkımızın içerisinde bulunan Kentsel Dönüşüm Ofisimizi ziyaret ettik. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Uzun zamandan beri Ereğli kamuoyu ile paylaştığımız bu projede önemli mesafe kat ettik. Tabi hemen tamamlanacak basit bir projeden bahsetmiyoruz birçok aşaması var. Ülkemizin birçok İlinde özellikle İstanbul’da yürütülen bu proje şehrimizde bir ilktir” dedi.

Özgüven, Eski Sanayi Çarşısı ve Eski Buğday Pazarı’nda Kentsel Dönüşüm Projesini uygulayacaklarını anlattı. Özgüven, “Bu noktada çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimizin çalışmalarını sürdürdüğü bu bölge mezbelelik dediğimiz, yıllardır kanayan bir yaramız. Hem Maliklerin arsa değer tespitini yapıyoruz hem de bu alanları ölçüyoruz. Burasının mezbelelik görüntüsünü ortadan kaldırmak için gerekli mutabakat sağlanarak bir yandan ticari alan bir yandan da konut alanı olarak düzenleyip şehrimize güzel bir alan kazandıracağız. Yapacağımız alana bakılırsa ne kadar önemli bir iş olduğunu anlarız. Daha güzel bir Ereğli için çalışmaya devam ediyor ve şehrimize kalıcı eserler bırakmak için çaba harcıyoruz. Bu noktada desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven
Facebook Yorumları
İnceleyin:  İSTANBUL AVCILAR'DA KAT SINIRI KALDIRILDI