Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumluca’ya bağlı Beykonak Mahallesi sahilinde başlatılan Eko Kumul Park Sahil Projesi tamamlandı. Kumlucalılar Batı Antalya’nın en büyük mesire alanına kavuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in temelini attığı Kumluca’ya turizm açısından da büyük katkı sağlayacak Beykonak Mesire Alanı’nda çalışmalar tamamlandı. Kumluca mükemmel bir yaşam alanına kavuştu. Başkan Türel temel atma töreninde “Kumluca’nın o güzelim sahillerinin hemşerilerimiz tarafından gönlünün istediği gibi kullanılamıyor olması beni fevkalade üzüyordu. Şimdi Kumluca’ya müthiş yakışan sahil projesi tarımdan sonra turizmde de bir katma değer sağlayacak” demişti. Başkan Türel’in talimatıyla hızla tamamlanan Beykonak Mesire Alanı Kumlucalıların yeni buluşma adresi olacak.

Doğal yapı korundu

Alanda daha önce bulunan ve çoğunun kullanımda olmadığı ahşap deniz obaları ve seralar yüzünden Kumlucalı vatandaşlar sahilden yeterince istifade edemiyordu. Büyükşehir Belediyesi’nin alanın doğasını koruyarak, beton yapılaşma olmadan gerçekleştirdiği projeyle bölge halkının uzun yıllar faydalanacağı bir tesis kazandırıldı. Projenin içinde yer alan rekreasyon alanları, mesire alanı, tema bahçesi, çocuk oyun alanları, plaj üniteleri ve macera parkı ile vatandaşlar doğal ortamda rahat ve huzurlu zaman geçirebilecek.

Batı Antalya’nın en büyüğü

Kumul Park Mesire Alanı, Batı Antalya’daki en büyük alana sahip günübirlik tesis ve mesire alanı olarak hizmet verecek. Proje alanında halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve yazın denize girip piknik yapabilecekleri sosyal tesisler, restoran, kafeterya, şezlonglar, büfe, mescit, tuvaletler, piknik alanı, kamelyalar, banklar, spor aletleri ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bismil’de sünnet şöleni: Başkan 170 çocuğun kirvesi oldu