Monaco Prensliği Başbakanı Serge Telle ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar

Karşıyaka Belediyesi, Pınar Karşıyaka – Monaco basketbol maçı için İzmir’e gelen Monaco Prensliği Başbakanı Serge Telle’yi ağırladı.

Monaco Prensliği Başbakanı Serge Telle, İzmir ziyareti sırasında Karşıyaka Belediyesi’nin de konuğu oldu. Başbakan için belediye önünde karşılama töreni düzenlendi. Bando, İstiklal Marşı ile birlikte Monaco milli marşını da çaldı. Karşıyaka Belediyesi Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar Belediye makamında, Başbakan Telle’ye, Kadın Kooperatifi tarafından yapılan vazo, fincan takımı ve Anıt maketini hediye etti. Telle ise Monaco forması ve atkı takdim etti. Ziyarete Başkan Akpınar’ın eşi Zehra Akpınar, Monaco Fahri Konsolosu İlhami Aygün ve meclis üyeleri de katıldı.

“Birlikte projeler üreteceğiz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bizler, Ulu Önder Atatürk’ün evlatları olarak; dostluğun barışın, kardeşliğin en üst seviyede devam etmesi için çalışan insanlarız. Sizleri ağırlamak bizim için çok önemli. Birlikte yeni projeler üreteceğimize eminiz” dedi.

“Aynı takımdayız”

Monaco Başbakanı Serge Telle ise, “Sıcak karşılama için teşekkür ediyorum. Basketbol maçı için biraraya geldik ancak kardeşlik ve geleceğe bakış açısından biz aynı takımız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Akıllı kentler için akıllı çözümler