Türkiye Gençler Judo Şampiyonası ve Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Türkiye Judo Federasyonu tarafından Türkiye Gençler Judo Şampiyonası ve Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası gerçekleştirilecek. Şampiyonaya, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliği yapacak. 9-11 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak Türkiye Gençler Judo Şampiyonası’na 65 ilden sporcu katılacak.

Erkeklerde 460, bayanlarda 322 sporcu ile 135 antrenör ve 102 idarecinin yer alacağı Türkiye Gençler Judo Şampiyonası Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Salonu’nda yapılacak. Aynı yerde 11-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’na ise 300’ün üzerinde sporcu ve teknik heyetin katılması bekleniyor. Şampiyonaların açılış seremonisi 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 16.00’da yapılacak. Şampiyonalarda, Türkiye şampiyonu ile milli takıma seçilecek sporcular belirlenecek. Dev organizasyona Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan üst düzey yetkililer ile 65 ilden 1500’e yakın sporcu, teknik heyet ve idareci katılacak.

Başkan Zolan’dan davet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlililer’in spor yaparak geleceğe daha sağlıklı bakması için gerek tesis, gerekse spor kursları anlamında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirtti. Zolan, böylesinde büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Zolan, sporun sosyal belediyeciliğin de bir parçası olduğunu vurguladı. Zolan, tüm vatandaşları aileleri ve sevdikleriyle birlikte 4 gün sürecek dev organizasyonu izlemeye davet etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Konak Belediyesi, amatör spor kulüplerine 5'er bir TL destek verdi