Antalya Büyükşehir Belediyesinin Varsak-Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi başlıyor. Projenin, 700 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Antalya’yı en çağdaş toplu ulaşım aracı olan raylı sistem hattıyla örmeye devam ediyor. Rekor sürede tamamlanan Meydan-Kepezaltı ilk etabı, Meydan-Aksu 2. Etabının ardından Antalya şimdi de Varsak-Zerdalilik arasında olacak 3. Etap Raylı Sistem hattı ile tanışıyor. 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Hattı Projesi’nin temeli törenle atıldı. Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Antalya’nın en büyük projesi”

Törende konuşan Başkan Türel, 3. Etap Raylı Sistem Hattı Projesi’nin Antalya’nın en büyük projesi olduğunu belirtti. Türel, “Antalya tarihinde kamu kaynakları ile yapılmış 700 milyon liranın üzerinde bir yerel yönetim projesi bugüne kadar söz konusu olmamış. Antalya’mızın tarihi günlerinden birisini daha yaşıyoruz” dedi.

“Göreve geldiğimizde Antalya hizmete açtı”

Türel, 2004 yılında ilk kez göreve geldiklerinde Antalya’nın hizmete aç ve ihmal edilmiş bir şehir durumunda olduğunu anlattı. Türel, “Bu şehir için yapacaklarımız var dedik. Elimizi taşın altına koyduk ve Antalya’nın hizmet yolculuğuna çıktık. Bizim vaatlerimiz bizim projelerimiz en başta siyasi rakiplerimizi çok şaşırttı. Ürküttü. Bizim ne dediğimizi anlayamadılar bile. Anlayamadıkları için bize hayalci suçlaması yaptılar. Halkımız bize güvendi ve hizmet imkanını verdi. Yola devam dedi. İşte o günlerde söylediklerimizi tek tek gerçekleştirdik. Tabiri caizse jet hızıyla çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“Dünyaya yetişiyorum Antalya’daki açılışlara yetişemiyorum

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ise, “Çok yoğun bir dış politika izliyoruz ama Antalya’ya geldiğimde özellikle Büyükşehir Belediyemizin ve Kepez’in yaptığı hizmetlerin temelini atmaktan ve açılışını yapmaktan başım dönüyor. Tüm dünyaya yetişiyoruz, Antalya’daki hizmetlerin açılışını yapmaya ve temelini atmaya yetişemiyoruz. Ama bundan da büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Antalya'da 2'nci Finike Portakal Festivali başladı

Konuşmaların sonunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projenin planlanandan daha kısa sürede bitirilmesi konusunda yüklenici MAKYOL İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi ile pazarlık yaptı. Sıkı pazarlık sonunda Mart 2019’da tamamlanması planlanan Varsak- Otogar etabının Aralık 2018’de, Haziran 2019’da tamamlanması planlanan Otogar-Üniversite etabının da Mart 2019’da hizmete sunulması sözü alındı.

Facebook Yorumları