Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı ilçesine modern, estetik ve fonksiyonel bir sosyal tesis kazandırdı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye o ilçenin en prestijli binalarından olan sosyal yaşam merkezlerini kazandırmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı ilçesine de her haliyle modern, estetik ve fonksiyonel bir tesis kazandırdı. Pınarbaşı Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışı törenle yapıldı. Törene, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş ve Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

“Pınarbaşı ilçesine 58 milyon TL’lik yatırım”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehir merkezi ve ilçelerde büyük bir tempoyla çalıştıklarını ifade etti. Çelik, 2014 yılında çıkan Bütünşehir Yasasından sonra 58 milyon TL’lik yatırımı Pınarbaşı ilçesine kazandırdıklarını söyledi. Çelik, “Tarıma can suyu” projesi kapsamında alınan tarım makineleri, sulama tesisleri, şehir merkezi kalitesinde yapılan asfalt çalışmaları, 350 bin metrekare ile birçok vilayette tüm şehir için kullanılan miktarda kilitli parke, 360 km sathi kaplama yol, spor alanları, 7 mini futbol sahası gibi yatırımların ilçeye yapılanlardan bazıları olduğunu kaydetti. Çelik, KASKİ’nin de ilçede 21 milyon TL’lik altyapı yatırımı yaptığını kaydetti. Başkan Çelik, ayrıca Büyükşehir’e ait 1 milyon 100 bin metrekare araziyi Şeker Fabrikası ile geliştirdikleri projeyle üretim ve eğitim merkezi yaptıklarını söyledi.

“Tesis, 3 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip”

Çelik, Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi hakkında da bilgi verdi. Çelik, “Tesisimiz 1300 metrekare oturum alanı ve 3 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip. Bodrum katında 130 metrekare büyüklüğünde konferans salonu, iki adet atölye ve oyun alanı bulunuyor. Zemin katında ise 150 metrekare büyüklüğünde yüzme havuzu, 96 metrekare alanlı iki adet fitness salonu, üç adet atölye, bayanlar lokali, kreş ve yönetici odaları yer alıyor. Kadın ve Gençlik Merkezimizin birinci katında ise 600 metrekare alanlı çok amaçlı salon ve iki adet atölye bulunuyor. Gördüğünüz gibi pek çok etkinliğin bir arada yapılabileceği çok fonksiyonel bir tesis yaptık” dedi.

İnceleyin:  Veren el ile alan eli buluşturan dernek; Hayat Ağacı Derneği

“Atölyeler daha önemli”

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tesisimizdeki fonksiyonların hepsi önemli ancak atölyelerimiz bence daha önemli. Toplam 7 atölyemizde sanat ve mesleki eğitimde Anadolu’nun markası haline gelen kuruluşumuz KAYMEK tarafından kurslar verilecek. Buradan kadınlarımıza ve gençlerimize çağrıda bulunuyorum. Bu merkezi biz yaptık ama kullanacak olan sizlersiniz. Bizlerden talepte bulunursanız, sizlerin daha donanımlı bireyler olmanız için azami desteği veririz. İnşallah açılışını yapacağımız tesis Pınarbaşı ilçemize her anlamda çok ciddi katkılar sağlayacaktır. Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezimiz çevre düzenlemeleriyle ve iç donanımlarıyla 5 milyon lirayı geçti. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Facebook Yorumları