Çanakkale Gelibolu Belediyesi’nin, Altın Gerdanlık Projesi’ne bağlı Gelibolu Piri Reis Meydanı Çokalca Deresi Arası Kentsel Tasarım Projesi’nin ilk iki etabını oluşturan ve ünlü denizcinin adını taşıyan Piri Reis Kordonu’nun açılışı törenle yapıldı.

İlçenin değişimine büyük katkılar sunacak Piri Reis Meydanı Çokalcı Deresi Arası Kentsel Tasarım Projesi’nin ilk iki etabını oluşturan ve geçen yıl Aralık ayında tamamlanan Piri Reis Kordonu’nun hizmete açılması için Atatürk Kültür Merkezi önünde tören düzenlendi.

Törene, Gelibolu Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar ile birlikte, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP İlçe Başkanı Nevzat Kaya, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş ve Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptığı konuşmada, “Bizler bu güzel şehre sadece hak ettiği değeri vermek istiyoruz. Yıllardır üzerinde biriken tozları süpürmek istiyoruz. Gücümüz, olanaklarımız ne ise onu vermek istiyoruz. Şu an da bulunduğumuz alan 2009 yılında seçim bildirgemiz olan Altın Gerdanlık Projesi’nin bir parçası Piri Reis Kordonu. Piri Reis Kordonu yaklaşık 13 bin metrekare alanı kapsıyor ve bir bölümü daha var. Olanaklarımız buna el verdi, iki bölümünü yaptık. Hayata geçirdiğimiz projede kafeteryalar, hediyelik eşya satış yerleri, dinlence yerleri, çocuk oyun alanları, spor aletleri, yürüyüş parkuru ve yeşil alanlar bulunuyor” dedi.

Facebook Yorumları