Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’de hizmet çıtasını yükselttiğini, modern ve yaşanılır bir kent haline getirmek için 24 saat çalıştıklarını söyledi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 9 yıllık hizmet süresini, düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Toplantıya, başkan yardımcıları da katıldı. Bahçeci, konuşmasına, “Hepimizin ortak amacı bu şehre hizmet etmek ve Kırşehir’de hizmet çıtasını en üst seviyelere çıkaracak hizmetler vermek” diyerek başladı.

“Büyük ve önemli adımlar attık”

2009’da göreve geldiklerini anlatan Bahçeci, şehrin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını vurguladı. Bahçeci, “Şehrimizin sorunlarını çözüme kavuşturduktan sonra şehrimizi Anadolu’nun en yaşanabilir şehri yapmak için her alanda proje ürettik. Yaptığımız her proje; şehrin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tuttu. Ve Kırşehir artık Anadolu’nun parlayan yıldızı oldu. Sosyal, kültürel, çevre, trafik ve temizlik alanlarında Kırşehir’de büyük ve önemli adımlar attık. Biz Kırşehir’in makûs talihini değiştirdik. Yaptığımız dev projelerle Kırşehir artık geleceğine koşuyor” dedi.

“Çekişmeler yüzünden ilerleyemedik”

Bahçeci, Kırşehir’in yıllarca çekişmeler ve dedikodularla uğraşmaktan bir türlü ilerleyemediğine dikkat çekti. Başkan Bahçeci, “Bizler kişilerle uğraşmak yerine, projelerimize odaklandık. Kırşehir’de hiç bir kesimi ayırt etmeden onları kucaklayarak projelerimizi hayata geçirdik. İşte bu azimle ve aşkla çalışarak Kırşehir’imizi geleceğe hazırlayacak projeleri sizler için hayata geçirdik. Alt yapıdan üst yapıya, yollarından parklarına kadar. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Yollar, Kaldırımlar, Güzler Parkı, Kent Park, Cacabey Meydanı, Ahi Evran Külliyesi, Uzun Çarşı, Kale, bu projeler Kırşehir’in ana damarları. Kırşehir’in bütün ihtiyaçlarını yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Kırşehir’i geleceğe hazırlayacak yeni projelerimizle inşallah Kırşehir Türkiye’nin en güzel, en yaşanabilir şehirlerinden birisi olacak” diye konuştu.

“Dedikoduya değil hizmete odaklandık”

Bahçeci, 2019 yılı Nisan ayından 2017 yılı sonuna kadar 90 proje gerçekleştirerek 687 milyon beş yüz bin TL harcama yaptıklarını anlattı. Bahçeci, “Düzenli olarak 9 yıldır aksatmadan faaliyetlerimizi böyle toplantı ve sunumlarla halkımızla paylaşıyoruz. Ocak ayından başlayarak Nisan ayına kadar toplumun farklı kesimleri ile bir araya geleceğiz. Bizler toplumu her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz. Genç yaşta siyasete başladım ve farklı bir siyaset ortaya koymaya çalışıyoruz. Sıradan, alışagelenmiş, yıllarca yapılan siyasetin dışında, yeni bir şeyler söyleyerek ortaya koymaya gayret ediyoruz. Belediyemizin vizyonunu yansıtacak mekanlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Dünyanın en büyük hazı başarmaktır. Biz de dokuz yıldır önce zihinlerdeki tapuları yıkarak, geleceğe umutla bakabilen, bir çok eserinden gurur duyulan bir şehir haline geldik. Bunun en önemli sebeplerden biri ortak akılla istişaredir” dedi.

İnceleyin:  İstanbul'da Haremeyn Sergisi ile kutsal yolculuk

“Birçok sorunu çözdük”

Bahçeci, Kırşehir’in en önemli sorunu olan altyapıya girerek, çözümlediklerini, üst yapı çalışmalarına başlayarak kenti modern ve yaşanılır bir kent haline getirdiklerini anlattı. Başkan Yaşar Bahçeci, altyapıya 100 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade etti. Bahçeci, “Kırşehir Belediye Başkanı olarak 9 yılımızın 1 dakikasını bile boşa harcamadık. Hızla büyüyen bir Kırşehir var. Bizlere her gittiğimiz yerde bu olumlu olarak bahsediliyor. Vatandaşımızın bizlere olan güveni ile birçok zor yatırım gerçekleştirdik. Bizlere güvendiler sabır gösterdiler destek verdiler. Özellikle alt yapı noktasında zor bir sınavdı, zor bir yatırımdı. Kırşehir’imizin geniş bir alanında alt yapıya girme kararı verdik. Çünkü şehrimizin alt yapısı maalesef 30-40 yıl önce yapılan alt yapı” ifadelerinde bulundu.

“Bizi ileriye taşıması mümkün değildi”

Başkan Yaşar Bahçeci, altyapının bu şekilde kenti ileriye taşıması mümkün olmadığını vurguladı. Bahçeci, şunları kaydetti:
“İçme suyu borularında 15-20 deliğin olduğu, sular kesildiğinde kaçak suların boruya karıştığı bir ortamı bilen Belediye Başkanı buna gözünü yumarak geçemez. Bırakın bu küflü, asbest borulardan su içmeyi neredeyse elinizi bile yıkamayacak boyutta sağlıksız yapı ile karşı karşıya kalabilirdik. Bir şehirdeki kanalizasyon hatları vücudun damarları gibidir. “

“100 milyonun üzerinde yatırım yaptık”

Başkan Yaşar Bahçeci, bu bölgelerdeki kanalizasyon borularını açıp baktıklarında yüzde 80-90’ının tortu bağladığını betonlaştığını gördüklerine dikkat çekti. Bahçeci, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Akışın yüzde 10’luk bölgeden olduğunu tespit ettik. Bunu da görmezden gelemezsiniz. Biz bunun üzerine gittik. Yağmur yağdığında Ankara Caddesi, Lise Caddesi, Terme Caddesi’nde bazı iş yerlerini ve evleri su bastığını biliyoruz. Birçok mahallemizin sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Bir çok mahallemizde yağmur suyu hatları yaptık. Yaptığımız alt yapı çalışmaları ile sıkıtılar yaşamayacağız. Şükürler olsun alt yapıya girdik. 100 milyonun üzerinde bir yatırım yaptık. Yaşayan bir şehirde doğru bir teknikle alt yapı yatırımı yaptık. Üst yapı çalışmalarımızda tamamlanmak üzere.”

Facebook Yorumları