Kırşehir Belediyesi, 2’nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali için özel pul bastırdı. Pullar, belediyenin posta hizmetlerinde de kullanılacak.

Kırşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, valilik, Ankara Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesinin organize ettiği 2’nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali anısına ve posta hizmetlerinde kullanılmak üzere PTT işbirliği ile özel tasarlanmış pul bastırdı. Festivalin tanıtımına katkı sağlaması hedeflenen pullar, PTT Başmüdürlüğü tarafından Kırşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

“Posta işlemlerinde de kullanacağız”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediyenin posta hizmetlerinde kullanılmak üzere özel tasarlanmış ve Kırşehir Belediyesi logolu posta pulunun önemini anlattı. Bahçeci, “Bu yıl 2’ncisini düzenleyeceğimiz Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali anısında büyük ozan Neşet Ertaş’ın da resminin bulunduğu bir pul basımı gerçekleştirdik. Belediye olarak gönderdiğimiz mektup, tebrik kartlarında ve diğer posta işlerinde bastırdığımız pulları kullanacağız. Festivalimizin tanıtımına da katkısı olacağını düşündüğümüz pulların basımında emeği geçen PTT yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Festival, 3-5 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlenecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kırşehir Belediyesi fidan satmaya başladı