Karabük’ün Eskipazar İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Dursun Baş, sağlık sorunlarını nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Eskipazar’da 2009’dan bu yana belediye başkanı olan ve bir süredir kolon kanseri tedavisi gören AK Partili 58 yaşındaki Dursun Baş, Kaymakamlık makamına sunduğu dilekçesinde, ağır sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiğini bildirdi.

“Aksamaya sebep olmak istemiyorum”

Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, istifa dilekçesinde, “AK Parti iktidarının gücü ile çok büyük hedeflerimiz vardı ama artık sağlığım elvermediğinden yeterince faydalı olamıyorum. Belediye hizmetlerimizin aksamadan yürütülebilmesi için bir süredir belediye başkan yardımcısı İdris Örnekbaşı’na yetki devri yaptık. Ancak sağlık sorunlarım nedeniyle çok sevdiğim Eskipazar’ın hizmetlerinde bir aksamaya da sebep olmak istemiyorum” ifadelerine yer verdi.

“Ben koltuk meraklısı değilim”

Sağlık sorunları nedeniyle Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın davet ettiği toplantılara bile katılamadığına vurgu yapan Baş, “24 saat çalışma temposuna alışık bir belediye başkanı olarak artık her istediğimi rahatlıkla yapamıyorum. Gece gündüz sahada olamıyorum. Biz makam için değil hizmet için bu göreve talip olduk. Ben koltuk meraklısı değil memlekete hizmet sevdalısıyım. Bizden sonra da yeni seçilecek arkadaşımız yatırımları AK Parti iktidarının gücü ile gerçekleştirecektir” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İmamoğlu’ndan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Çağrı