Karabük’ün Eskipazar Belediyesi, Başkan Dursun Baş’ın sağlık sorunları yüzünden istifa etmesi nedeniyle yeni başkanını seçti. Yeni Başkan Mustafa Yarkan oldu.

Eskipazar Belediyesi eski Başkanı Dursun Baş, sağlık sorunları nedeniyle geçen hafta görevinden istifa etmişti. Bunun üzerine, Belediye Meclisi, yeni Belediye Başkanını seçmek için toplandı. 6’sı AK Partili, 2’si MHP’li, 1’i ise BBP’li 9 Meclis Üyesi olağanüstü toplandı. Toplantıda, AK Parti Grubunun adayı olarak seçimlere giren Mustafa Yarkan, 9 üyenin 7’sinin oyunu alarak başkan seçildi.

“Gece gündüz çalışacağız”

Meclis üyelerine kendisine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Başkan Yarkan, açıklamada, “Önceki belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu memleketin her bir karışına imza attı. Kendisi sağlık sorunları ile görevini bırakmak zorunda kaldı. Yönetimimizi 3 temel üzerine oturtacağız. Birincisi vatandaşımızın hak ve hukukunu koruyup kollayacağız. İkincisi ise, adalet terazimizin düzgünlüğü. Sonuncusu ise, Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi her bir insanımızın kimliğine siyasi görüşüne bakmaksızın kucaklayacağız. Diğer yandan ilçe halkımıza belediyecilik adına en iyi şekilde sunma adına görevimizi layıkı ile yapmak için ekibimizle gece gündüz çalışacağız” dedi.

Diğer yandan AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Karavan Parkı tatilcileri bekliyor