Antalya’nın Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 3. Lig’de mücadele eden Kemerspor 2003’e belediye olarak bütün desteklerini geri çektiklerini bildirdi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemerspor 2003’e verdikleri desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, belediye olarak Kemerspor 2003’e büyük destek verdiklerini ve takımın küme düşmemesini başardıklarını söyledi. Gül, takımın daha büyük başarılara imza atamamasının nedeninin yıl içerisindeki 3-4 teknik direktör değiştirmesi ve yönetimin zayıf olmasından kaynaklandığına dikkat çekti. Gül, geçen hafta yaptıkları toplantıda yönetime transfer döneminin yaklaştığını ancak takımda hareketlilik yaşanmadığını belirttiklerini kaydetti.

“Bütün desteği geri çekiyoruz”

Gül, Kemerspor 2003 Kulübü Başkanı İsmail Selami Minta’nın istifa edeceği ve siyasete gireceğinin söylendiğini aktardı. Gül, “Dün, yönetim kendi arasında toplanmış ve 8 Temmuz’da kongreye gitme kararı almışlar. Minta, belediyenin takıma herhangi bir katkı yapmadığını ve desteğim lüzumsuz olduğunu beyan etmiş. Bu nedenle belediye olarak kulübe yaptığımız bütün desteği geri çekiyoruz. Artık takımın arkasında değiliz. Buyursunlar kendi arkadaşlarıyla takımı yönetmeye devam etsinler” dedi.

“600 sporcuya destek veriyoruz”

Gül, Kemer’deki farklı spor branşlarına yaklaşık 600 sporcuya destek verdiklerini hatırlattı. Gül, “Kemer’de Kadınlar 3. Lig’de mücadele eden Yeni Kemer Belediyespor kadın futbol takımını kurduk. Bundan sonra bütün desteğimizi kadın futbol takımına vereceğiz. Tamamen kadın futbolcularımıza yoğunlaşacağız. İnşallah, kadın futbol takımını gelecek sene bir üst lige çıkaracağız. Kemerspor 2003’e de yeni sezonda başarılar dilerim” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bodrum Belediyesi Esnaf ile İşbirliği içinde çalışıyor