İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Ramazan Bayramı boyunca, toplu taşıma ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli hizmet vermesine karar verdi.

İBB Meclisi, Ramazan Bayramı boyunca ulaşıma yapılacak indirimle ilgili toplandı. Toplantıda, AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri birlikte teklif verdi. Bu çerçevede, 25 Haziran 2017 saat 06.00- 27 Haziran 2017 saat 24.00 arası vatandaşların, toplu ulaşım araçlarından yüzde 50 indirimli faydalanabilmesi istendi. Teklifte, Ramazan Bayramı nedeniyle halkın yapacağı akraba, dost ve mezarlık ziyaretlerine katkı sağlamak, birlik ve beraberliğimiz pekiştirmek, toplu taşıma araçlarının kullanımını özendirilmesi istendi. Teklifte, özel araçların oluşturacağı trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla toplu taşıma araçlarına ek seferler konulması ve bu araçların yüzde indirimli aşıma yapmalarının faydalı olacağı belirtildi.

Teklif İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Uygulama kapsamında, Ramazan Bayramı boyunca, İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler, yüzde 50 indirimli hizmet verecek. Yüzde 50 indirimli taşımacılıktan geriye kalan yüzde 50 ücret bedeli İBB tarafından karşılanacak.

İBB Meclisi’nin kararı, vatandaşlarda memnuniyet yarattı. Bazı vatandaşlar, yapılan indirim sayesinde trafikte rahatlama da olabileceğini söyledi. Vatandaşlar, aynı zamanda, yol ücreti düşünülmeden akraba ziyareti yapabileceklerini de dile getirdi. Vatandaşlar, İBB Meclisi’ne teşekkür etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Türkiye'de 20 milyon İstanbulkart var