İzmir Büyükşehir Belediyesinin eski ve efsane başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün 13’üncü yıldönümünde, mezarı başında özlemle anıldı.

Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina için ölümünün 13’üncü yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Program, Aşağı Narlıdere Mezarlığı’nda düzenlendi. Anma törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Asuman Güven, CHP eski Milletvekili ve İl Başkanı Alaattin Yüksel, merhum BaşkanPiriştina’nın eşi Mine Piriştina, kızı Zeynep Piriştina Subaşı, ablası Mergim Gülmen, gelini Ahu Sepin ile belediye başkanları, eski mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı. Törene katılanlar, Piriştina’nın mezarına karanfiller bırakarak dua etti. Kur’an-ı Kerim okunan törende daha sonra kavrulan helva vatandaşlara dağıtıldı.

Merhum Başkan Ahmet Piriştina’nın eşi Mine Piriştina, törene katılanlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Piriştina, “13 yıldır Ahmet’in acısını sizlerle paylaşıyoruz. İzmirliler’in sevgisi ile 15 Haziran ailemiz için sevginin, vefanın ve dayanışmanın günü oldu. Zor günleri birlikte atlattık. Bu süre içinde bizi bir an olsun bile yalnız bırakmayan, bize bu onuru yaşatan İzmirliler’e teşekkür ediyoruz.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  EN FAZLA İNTERNET KULLANAN ÜLKE BELLİ OLDU