Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu

Sakarya’nın Karasu Belediyesinin AK Partili meclis üyeleri, AK Partili Başkan Mehmet İspiroğlu’nu yolsuzlukla suçladı. Meclis üyeleri, 5 ayrı kuruma dilekçe yazdı.

Sakarya Karasu Belediyesi’nin AK Parti’li meclis üyeleri, Başkan Mehmet İspiroğlu’nu yolsuzlukla suçladı. Suçlama iddialarının ardından üyeler, 5 ayrı kuruma dilekçe yazdı. Bunun üzerine İspiroğlu hakkında soruşturma açıldı. Soruşturma başlatılmasına neden olan şikayeti de aynı partiye mensup 8 belediye meclis üyesi yaptı.

Taş bedellerinde uçurum iddiası

Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve üyeler hakkında, İller Bankası’ndan alınan 46 milyon liralık kredinin kullanımı sırasındaki hak edişlerin bayındırlık birim ve piyasa fiyatlarının çok üstünde olduğuna yönelik iddia bulunuyordu. Ayrıca, belediyenin özel bir firmadan temin ettiği parke taşlarına kesilen faturalarla, alınan taş bedelleri arasında da belediye aleyhine uçurum olduğu öne sürülüyordu.

Bakanlık müfettiş gönderdi

AK Parti’li 8 belediye meclis üyesi, CİMER, İçişleri Bakanlığı, Sakarya Valiliği, Etik Kurulu Başkanlığı ile Sayıştay’a dilekçe yazdı. Üyeler, dilekçelerinde AK Partili Belediye hakkında yolsuzluk suçlamasında bulundu. Bakanlık da iddiaları araştırmak üzere 2 müfettiş görevlendirdi. İncelemeyi sürdüren müfettişlerin, 46 milyon liralık ihaleyle ilgili yapılan işler ile parke döşenen cadde ve sokaklarda kullanılan malzemelerin teknik olarak tespiti konusunda Sakarya Valiliği’nden bilirkişi talebinde bulunduğu belirtildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kanal İstanbul Projesi'nde güzergah belli oldu