Ordu’nun İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, “Yapılan ilk tespitlerimize göre ilçemizde selin verdiği zarar yaklaşık 10 milyon lira civarında” dedi.

Ordu’nun İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Söğüt, geç saatlere kadar süren yağmur nedeniyle ilçedeki derelerin taştığını aktardı. Söğüt, tüm mahalle yollarında hasarın meydana geldiğini kaydetti. İlçede birçok köprünün ise selden hasar görerek kullanılamaz hale geldiği bilgisini veren Söğüt, ilçedeki halı saha, düğün salonu ve içme suyu depolarının da hasar gördüğünü açıkladı.

20 günde 3 sel

Yirmi gün içinde ilçenin üçünce kez selden etkilendiğini vurgulayan Bahri Söğüt, “En şiddetlisini ise dün yaşadık. Belki son 50 yılın görülmemiş yağmuru ile karşı karşıya kaldık. Tespitlerimize göre bölgeye düşen yağış metrekareye 350 kilogram” dedi.

Söğüt, havanın açmasıyla birlikte hasat tespitine başladıklarını ifade etti. Söğüt, “Maalesef son dört yıldır ilçeye yaptığımız alt yatırımın neredeyse tamamı bu selden dolayı zarar görmüş durumda. Yapılan ilk tespitlerimize göre ilçemizde selin verdiği zarar yaklaşık 10 milyon lira civarında.” diye konuştu.

İlçenin Seymenli Mahallesi’nde sel nedeniyle meydana gelen heyelanda toprak altında kalarak hayatını kaybeden Bayram Sekmen’e Allah’tan rahmet dileyen Söğüt, “Bu yaşanan sel felaketinde bizi en çok üzen olay ise bu olmuştur” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Süleymanpaşalı çocuklar 'Kod Akademi' ile uzayda yaşamı tasarlıyor