Denizli Büyükşehir Belediyesi, “Otobüsüm Nerede” uygulamasını hayata geçirdi. Belediye, bunu yarı sıra, birçok uygulamayla akıllı kent olmanın avantajlarını sunuyor.

Teknolojik altyapısı ile Türkiye’nin en önde gelen belediyelerinden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği mobil uygulamasını, günümüz ihtiyaçlarına göre geliştirerek vatandaşların hizmete sundu. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen; IOS ve Android işletim sistemine sahip tabletler ve cep telefonlarını kapsayan güncelleme ile vatandaşlar, günlük yaşam içerisinde hizmet alabilecekleri birçok yeniliğe ulaşabiliyor. Uygulama Apple Store ve Google Play Store’dan Denizli Büyükşehir Belediyesi adıyla indirilebiliyor.

Otobüsüm nerede uygulaması

Denizli Büyükşehir Belediyesi mobil uygulaması içerisinde Büyükşehir Belediyesi haberleri, duyuruları, adres bilgi sistemi ve borç sorgulama sistemi bulunuyor. Ayrıca, nöbetçi eczaneler, mezarlık bilgi sistemi, hava durumu, son depremler, şehir kameraları, çek&gönder iletişim ağı ve ulaşım modülleri yer alıyor. Adres Bilgi Sistemi ile Denizli’nin sokak sokak haritası görülüyor. Ulaşım modülü ile de Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüs hatlarında hizmet veren otobüslerin güzergahı, hareket saatleri ve nerede olduğu bilgileri yer alıyor.

Denizli Kayak Merkezi canlı izleniyor

Uygulamada Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin haber, duyuru ve ilanları da yer alıyor. Mobil cihazlara Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen haberler son dakika bildirimi olarak geliyor. Güncellenen mobil uygulama ve www.denizli.bel.tr adresinde bulunan “Şehir Kameraları” linkinden ise Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı milyonlarca liralık yatırım ile kentin 11 ayrı noktasındaki önemli noktaları şehir kameralarından takip edilebiliyor. Ege’nin en büyüğü olan Denizli Kayak Merkezi’nin de “Şehir Kameraları” uygulamasına dahil edildi. Uygulama vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile izleniyor. Dünyanın bir çok noktasından Denizli’nin izlendiği görülüyor.

İnceleyin:  "MALTEPE ROB" AKILLI ŞEHİRLER FUARI'NDA

“Teknolojiyi yakından takip ediyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların daha konforlu ve rahat bir yaşam sürdürmesi için teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Zolan, güncellenen mobil uygulama ile bir çok kolaylığı vatandaşların cep telefonuna da taşıdıklarını vurguladı. Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyemiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran uygulamaları ile kısa süre önce de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından Akıllı Şehir Uygulamaları ile ödüllendirildi. Trafik Yönetim Sistemi, Okul Yolu Projesi,Toplu Taşıma Denetim Sistemi gibi 23 ayrı akıllı şehir uygulamamız büyük takdir gördü. Bu çalışmalarla hedefimiz hemşehrilerimizin yaşam standartlarını daha da üst seviyeye çıkarmaktır” dedi.

Facebook Yorumları