Ana SayfaGündemEngelli memur adaylarına eğitim desteği

Engelli memur adaylarına eğitim desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, E-KPSS’ye girecek olan engelli memur adaylarına kitap ve eğitim desteğinde bulunuyor. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, Pamukkale ve Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile işbirliğinde Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı‘na (E-KPSS) girecek olan engelli vatandaşlar için ücretsiz kurs programı gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda engelli lisans ve ön lisans düzeyindeki memur adaylarına yönelik ücretsiz kitap dağıtım programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, davetliler, kursiyerler, aileleri ve eğitimciler katıldı.

 

“Hayatlarını daha kolay kılmak amacıyla çalışıyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, sadece yılın belirli günleri değil, 365 gün engellilerin hayatını daha kolay kılmak adına çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Toplumun her kesiminin engelli bireylere yönelik farkındalık içerisinde olmasını ve ön yargılardan sıyrılması için çaba harcaması gerektiğini söyleyen Zolan, “Sizlere imkan verildiğinde çok özel yeteneklerinizin ortaya çıktığını biliyoruz. Çok üst düzey görevlerde çalışan arkadaşlarımız var. Bu güzel bir imkan. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz memur alımlarında ölçülebilir bir standart getirdi. İnşallah bir ömür boyu çalışacağınız bir işe kavuşur ve milletimize hizmet edebilirsiniz” diye konuştu.

Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin ortaya koyduğu projeyi desteklemek adına Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Zolan, “Bu projeye destek olan tüm kurumlarımızın yöneticilerine, eğitim verecek öğretmenlerimize ve bu proje için gayret eden Engelliler Meclisi Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizden ne isterseniz, imkanlarımız doğrultusunda başımızın üstünde yeriniz var. ‘Emriniz olur’ der, onu yerine getirmek için gayret gösteririz. Sınavda hepinize üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Engelli bireylere ücretsiz kurs

Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmanın yanı sıra mesleki alanlarda da başarılı olmaları için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu konuda destek veren başta Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan olmak üzere herkese teşekkür eden Güngör, “Engelli vatandaşlarımızın, 4 ay boyunca verilecek olan E-KPSS kurslarına katılım sağlaması büyük bir önem arz ediyor. Bu imkanlardan sonuna dek faydalanmanızı rica ediyorum. Nisan ayında yapılacak olan sınavda başarılı olmanız bizi çok mutlu edecektir” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler, engelli memur adaylarına yönelik hazırlanan, E-KPSS kitabını dağıttı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla