Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi engelli vatandaşlara daha iyi yaşam koşulları sağlayabilmek için “Akşehir Belediyesi Engelsiz Taksi” uygulamasına başladı.

Konya’nın Akşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara daha iyi yaşam koşulları sağlamak amacıyla yeni bir faaliyete daha imza attı. Belediye, engelli vatandaşların istediklere yerlere rahatlıkla ulaşabilmeleri için “Akşehir Belediyesi Engelsiz Taksi” uygulamasını hayata soktu. Belediye, bunun yanı sıra uygulama ile engellilerin sosyal ve kültürel aktivitelere ulaşımını sağlamayı hedefliyor. Belediye ayrıca, engellileri Sağlıklı Yaşam Merkezinden ücretsiz faydalandırıyor. Perşembe günleri 15 kişi aşmayacak şekilde engelliler 15.00 ile 18.00 saatleri arasında yüzme havuzu, sauna ve hamam imkanlarından ücretsiz yararlanabilecek.

“Devletimizin hedeflerine birlikte ulaşacağız”

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Akşehir Belediyesi olarak engelli, engelsiz tüm hemşerilerimizin yaşam kalitesini artırmak ve onların en iyi hizmetleri alabilmesi için çalışmalarımızı artarak sürdürmekteyiz.  Huzurlu ve güvenli bir toplum olabilmemiz için, engelli vatandaşlarımızın da toplumumuzun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz, Bu konudaki hizmetlerimizi, projelerimizi sürdürüyoruz. Çünkü biliyoruz ki devletimizin hedeflediği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine engelli engelsiz tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız hep birlikte ulaşacağız. Engelli kardeşlerimiz için hizmet ve proje üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkent'te asfalt ağı genişliyor