Ana SayfaGündemTekirdağ'da Kurtuluş Günü resepsiyonu düzenlendi

Tekirdağ’da Kurtuluş Günü resepsiyonu düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince, 13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluş Günü nedeniyle resepsiyon düzenlendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından , 13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluş Günü nedeniyle resepsiyon düzenlendi. Süleymanpaşa ilçesindeki bir otelde düzenlenen resepsiyona Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

“Türk milleti emperyalistleri bozguna uğratmıştır”

Resepsiyon, kentin kurtuluşu ve belediyenin yaptığı çalışmaların anlatıldığı iki ayrı filmin gösterimiyle başladı. Tanıtım filmleri katılımcılardan büyük ilgi gördü. Film gösteriminin ardından açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gerçekleştirdi. Başkan Albayrak, “İlk günkü heyecanımızla, gecemizi gündüzümüze katarak hizmet verdiğimiz güzel Tekirdağ’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özgürlük ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen Türk milleti, Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, vatanımızı elimizden almak isteyen emperyalist devletlerin ordularını bozguna uğratmıştır” dedi.

“Bugünü şehit ve gazilere borçluyuz”

Albayrak, Türk milletinin genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla mücadele ettiği Kurtuluş Savaşı tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir destan olduğunu anlattı. Albayrak, “Geçmişte yaşanan acı olaylardan aldığımız ders ve ilhamla vatan sevgisini her zaman yüreğimizde canlı tutuyor ve bunu yeni nesillere aktarıyoruz. Milletin ortak hafızasına büyük önem veren Ata’mız, ‘Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur’ diyerek bu konuya dikkat çekmiştir. Bugün bizler ülkemizde mutlu, gururlu ve onurlu bir şekilde yaşıyorsak, bunu vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimize ve kahramanca mücadele eden gazilerimize borçluyuz. Ağır bedeller ödenerek kurtarılan vatanı korumak ve Ata’mızın mirasına sahip çıkmak tüm yurttaşlarımıza düşen önemli bir görevdir” diye konuştu.

“Yeni bir lider arayışımız yoktur”

Albayrak, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin en önemli rehberlerini olduğunu vurguladı. Albayrak, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler Ata’mızın fikir ve öngörülerinin ne kadar doğru ve ne kadar evrensel olduğunu pek çok kez göstermiştir. Bu yüzden de millet olarak yeni bir lider arayışımız yoktur. Atatürk’ün düşünceleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bu inançla, tüm Tekirdağ halkının Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimiz saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.”

13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluş Yıldönümü Resepsiyonu, Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği müzik dinletisi ile son buldu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla