Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinlikte gönüllerle bir araya gelen başkan Rasim Yüksel, çöp topladı.

Tekirdağ’ın Ergene Belediyesi ve Trakya Çevre Gönüllüleri Derneği ortaklaşa çevre temizliği programı düzenledi. Program, ilçenin mesire yerlerinden biri olan Kirazdere mevkisinde düzenlendi. Programda, gönüllüler ve Belediye Başkanı Rasim Yüksel alandaki çöpleri topladı. Başkan Yüksel’in eldivenlerini giyerek, çöpleri tek tek çöp poşetine imtinayla atması dikkat çekti. Programa, Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, Trakya Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Doğan Durmaz, dernek yöneticileri ve gönüllüleri de katıldı.

“Herkes temiz bırakmalı”

Başkan Rasim Yüksel, alanı kullanan herkesin bölgeyi bulduğu gibi temiz bırakması gerektiğini kaydetti. Başkan Yüksel, “Alanı kullananlar çöplerini nasıl olsa belediye toplar diyerek piknik yaptığı alanda bırakıyor. Bizim isteğimiz vatandaşlarımızın alanları buldukları şekliyle bırakmalarıdır. Burasını temiz bıraktıkları zaman yarın öbür gün yine gelecekler kendileri kullanacaklar. Bunu göz önünde bulundurarak hareket etsinler” dedi.

Farkındalık oluşturma adına etkinliği tertiplediklerini de kaydeden Başkan Yüksel, “Biz Ergene Belediyesi olarak çöpleri her zaman topluyoruz ve toplamaya da devam edeceğiz. Vatandaşların da duyarlı olmasını ve piknik alanlarına çöplerini gelişigüzel atmamasını istiyoruz. Çevre bizim geleceğimiz. Bu çevreyi bu güzellikleri çocuklarımıza miras olarak bırakacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bursa'nın 5 ay yetecek suyu bulunuyor