Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, görevinin başına geçer geçmez ilk yazılı mesajını belediye personelleri için yaptı. Yavaş, Ankaralı hemşehrilerimiz için vicdani sorumluluğu omuzladıklarını, Büyükşehir Belediyelerinin başarılı olmasının sadece Ankaralılar için değil, ülkemiz açısından da faydalı olacağı açıklamalarında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çalışan personellere mesaj gönderdi. Başkan Yavaş, mesajında “Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, kıymetli yol arkadaşlarım, demokrasimizin en vazgeçilmez nimetlerinden birisi olan 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde büyük bir teveccühle, biliyorum ki sizlerin de desteğiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve başkanlık mazbatamı almış bulunmaktayım.” diyerek açıklamalarına başladı.

Yavaş, “Ankaralı hemşehrilerimiz için vicdani sorumluluğu omuzladığımızın farkındayız. Ankara’nın belediyesinin başarılı olmasının sadece Ankaralılar için değil ülkemizin temsili ve itibari açısından da fayda yaratacağı bir gerçektir.” diye konuştu.

“Ankara’nın başarılı olması Türkiye için önemli”

Ankara belediyesinin yalnızca Ankara değil tüm Türkiye için faydalı olacağının altını çizen Yavaş, “Ankaralı hemşehrilerimiz için vicdani sorumluluğu omuzladığımızın farkındayız. Devletimizin Başkenti Ankara’nın belediyesinin başarılı olmasının sadece Ankaralılar için değil ülkemizin temsili ve itibari açısından da fayda yaratacağı bir gerçektir. Türkiye olarak kaybettiklerimizi biliyoruz. Bu bakımdan toplumsal bir anlayış ve inanışla belediye hizmetlerinin en ihtiyacı olan vatandaşa öncelik tanıyarak, kamu çıkarı en yoğun hizmeti sunarak başlatılacağını ilan ediyoruz.” diye konuştu.

“Ankara için en iyi çözümü sunacağız”

Başkan Yavaş, yeni dönemde en iyi çözümleri sunacaklarının altını çizerek, “Ankara’yı biliyoruz. Mevcudu bile, yaşayan, hisseden olarak Ankaralı için en iyi çözümü sunacağız. Biliyorum ki bugüne kadar Ankaramız için çok güzel hizmetlere imza attınız, başarılı çalışmalar gerçekleştirdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnanıyorum ki insana saygılı, aklı ve bilimi esas alan, demokratik ve şeffaf yönetim anlayışımızla çok daha güzel hizmetlere birlikte imza atacağız. güven ve sorumluluğuna inanan sorunları çözecek planı ve programı ile inanmış temiz bir ekiple Ankara özelinde başarılı model belediyeciliğini başlatmak için bugün başlıyoruz. Hep birlikte haydi Bismillah” ifadelerinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul’da toplu ulaşım kullananlar yüzde 48 azaldı