Ankara’da üreticiyi destekleyerek, tüketiciye uygun fiyatta et satışına başlayacak olan Et Marketler açılıyor. Ankara Halk Ekmek Fabrikası, Başkan Yavaş’ın kırsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla seçim döneminde açıkladığı “Et Market” projesini Başkentlilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kırsal kalkınma projelerinden biri olan Et Marketler açılıyor. Halk Ekmek Fabrikası, ilk etapta Etimesgut, Sincan, Mamak ve Gimat Macunköy olmak üzere 4 noktada et market açacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, öğrencisinden kadınına, çocuğundan yaşlısına, üreticisinden esnafına kadar toplumun her kesimine hitap eden, bütçelerine katkı sağlayan, hayatını kolaylaştıran, refah düzeyini artıran projeleri bir bir hayata geçiyor. Halk Ekmek Fabrikası, Başkan Yavaş’ın kırsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla seçim döneminde açıkladığı “Et Market” projesini Başkentlilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

İlk etapta dört noktada faaliyete geçecek

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerden alınacak et ürünleri, ilk etapta Başkent’in dört ayrı noktasında açılacak olan şarküteri tarzı mağazalar aracılığıyla vatandaşa ulaştırılacak. Halk Ekmek güvencesiyle Et Marketler’de uygun fiyata satış yapılacağını belirten Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Yılmaz, “Geçimlerini tarım ve hayvancılıktan sağlayan kırsal bölgelerimizdeki üreticilerden alacağımız kaliteli ürünlerin en uygun fiyatla vatandaşlara ulaşmasını sağlayacağız. Ankara’da satışını başlattığımız 3 litrelik günlük süt dahil Et Market marka olma yolunda ilerleyecek” dedi.

Yılmaz, kuşbaşıdan kıymaya, pirzoladan bonfileye kadar büyük ve küçükbaş hayvan etinin yanı sıra beyaz etin de Et Marketler’inde yer alacağını anlattı. Yılmaz, “Öncelikle Sincan, Mamak, Etimesgut ve Gimat Macunköy’de açmayı planladığımız et marketlerimizi, talep olması halinde Başkent’in dört bir tarafında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Et marketlerde yöresel ürünler de olacak 

Her geçen gün ürün çeşitliliğini artıran Halk Ekmek Fabrikası, yeni ürünler ve sürprizlerle de Başkentlilerin karşısına çıkacak. Bu marketlerde ayrıca Beypazarı Kurusu, bazlama ve bakliyat gibi yöresel ürünlerin satışı da yapılacak. Yöresel ve meşhur sıcak ekmekler de olacak. 200-300 metrekarelik şarküteri tarzı marketlerde gerçekleştirilecek olan et ve süt ürünleri satışları ile hem esnafa hem halka hem de kırsal bölgelerdeki üreticilere destek sağlanacak.

İnceleyin:  Boztepe, cazibe merkezine dönüşüyor

Esnaf da toplu halde alım yapabilecek

Üç ay içerisinde açılışı yapılması hedeflenen Et Market projesi başta olmak üzere yeni projeler de halkın hizmetine girecek. Örneğin, et ve süt ürünleri satış mağazalarının sonraki aşamalarında buralardan esnafın da toplu halde alım yapmasına imkan tanınacak. Yılmaz, “Her zaman söylediğimiz gibi amacımız ticaret değil, vatandaşımızın ve esnafımızın kaliteli ürüne uygun fiyatla ulaşması” dedi.

 

Facebook Yorumları