ankara web tv

Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’ın duyurduğu Ankara Web TV test yayınına başladı. İnternet üzerinden yayın yapacak kanal ile ihalelerden faaliyetlere her şey şeffaf olacak.

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin vatandaşlar tarafından 7/24 izlenebilmesi için ihalelerin ve Belediye Meclisi’nin canlı yayınlanmasıyla başlayan süreç Ankara Web TV ile devam ediyor. Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentlilerle Büyükşehir Belediyesi arasındaki duvarları birer birer kaldıran uygulamalara imza atıyor. Yavaş’ın verdiği talimatla kurulan Web TV’de ihalelerden faaliyetlere her şey vatandaşın gözünün önünde olacak.

Web TV’de meclis oturumlarından mal ve hizmet alım ihalelerine, kültür-sanattan belgesel programlarına, spordan yeni projelere birçok hizmet canlı olarak yayınlanacak. Web TV’de Başkan Yavaş’ın önemli açıklamaları da yer alacak.

Ankara Web TV ile canlı yayında soru cevap 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belli aralıklarla Web TV canlı yayınlarına katılarak vatandaşların sorularına anlık olarak cevap verecek. “www.ankara.com.tr” adresi üzerinden yayın hayatına başlayan ve internet üzerinden yayınlanacak Ankara Web TV’de Büyükşehir Belediyesi birim yetkilileri Başkentlileri yakından ilgilendiren konularla ilgili önemli bilgilendirmeler yapacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan kanalda, profesyonel anlamda televizyon yayın ve yapımcılığına imkân sağlayan stüdyoda çeşitli programlar da yapılacak.

“Ankara’nın tanıtımına da katkı sağlayacak”

Büyükşehir Basın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, kentin değişik noktalarında kültür-sanattan spora, yol ve hava durumundan çevre ve sağlık programlarına kadar farklı içerik ve formatlarda yayınlar yapılacağını söyledi. Gültekin, “Test yayınımız başarılı bir şekilde ilerliyor. Kanalımız Ankara’nın tanıtımına da katkı sağlayacak. Ankara’nın dört bir yanından kent kültürüne, turizmine, ekonomisine katkı sağlayacak yayınlar yapacağız. Bir taraftan da Belediyemizin faaliyetlerini en hızlı şekilde Ankaralılar ile buluşturabileceğiz. Web TV’nin resmi ismini ise vatandaşlarımızın fikirlerini de alarak belirleyeceğiz” dedi.

İnceleyin:  'Falcon Fest' Şahinkaya Kanyonu'nda düzenleniyor

Ankara Web TV, dünyanın her yerinden internet üzerinden “http://ankara.com.tr” adresinden izlenebilecek. Kısa bir süre içinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait kent ekranları, ANKARAY ve Metro istasyonları ile mobil uygulamalarla cep telefonlarından da takip edilebilecek.

Facebook Yorumları