hayvan dostu 2

Hayvan dostu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi; bakıcılar, veterinerler ve şoförlere yönelik ilk hizmet içi eğitim programını düzenledi. Personele; hayvan davranışları ve refahı, zoonoz hastalığı ve korunma yolları, hayvan besleme ilkeleri, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi verildi.

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostu projelere imza atmayı sürdürüyor. Vatandaşlar kadar personelin de bilinçlenmesi amacıyla hizmet içi eğitimlere başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, bakıcılar, veterinerler ve şoförlere yönelik eğitim programı düzenledi.

Hayvan dostu projeler geliştiriliyor

Sincan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde düzenlenen ilk hizmet içi eğitimde personele; hayvan davranışları ve refahı, zoonoz hastalığı ve korunma yolları, hayvan besleme ilkeleri, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgiler verildi. Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener, hayvan hakları başta olmak üzere sokakta yaşayan hayvanların sağlıklarının Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu vurguladı. Şener, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın hayvan hakları konusunda hassasiyeti çok yüksek. Biz de personelimize yönelik hayvan davranışları, zoonoz hastalığı ve halkla İlişkiler konularında ilk defa hizmet içi eğitim düzenliyoruz. Sadece Sincan’da değil, Gölbaşı ve Kurtuluş Bakım Evleri’nde eğitimlerimizi tamamlayacağız. Bundan sonra periyodik olarak da sahada uzman arkadaşlarımız tarafından bilgilendirmeler yapacağız” dedi.

Onları korkutmamak ele alındı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen eğitime Köpek Eğitimi Uzmanı Veteriner Hekim Dr. Gürbüz Ertürk konuşmacı olarak katıldı. Ertürk, “Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan veteriner ve bakıcı arkadaşlarla birlikte köpek davranışları, köpeklere yaklaşım, onların beden dili ile onları korkutmadan nasıl işlerimizi yaparız konusunu ele aldık” şeklinde konuştu.

Veteriner Sibel Özder ise, “Özellikle zoonoz hastalığını anlattık. Arkadaşlar ve bizim açımızdan oldukça verimli bir toplantı oldu” ifadelerini kullandı.

hayvan dostu 1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kartal'da Minikler Eğlenceli Çocuk Kütüphanesinin İlk Misafiri