Balıkesir Turizm Festivali 1

Balıkesir Turizm Festivali 15-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalle, bölgenin turizm potansiyelinin artırılması ve yaz-kış tercih edilir hale gelmesi hedefleniyor. 

BALIKESİR – Balıkesir ve ilçelerinde 15-22 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Balıkesir Turizm Festivali’nin hazırlık toplantısı Edremit Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi başkanlık etti. Havran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Edremit Belediye Meclis Üyesi Neriman Çelik, İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Edremit Kent Konseyi Başkanı Özlem Aytekin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Müzeler ve Kütüphaneler Müdürü Faruk Öncü, ÇARO ve Körfez Turizm Platformu İcra Kurulu Başkanı Cihan Müşterioğlu da toplantıda hazır bulundu.

Balıkesir Turizm Festivali geniş katılımla düzenleniyor

Balıkesir Turizm Festivali; kaymakamlıklar, il ve ilçe turizm müdürlükleri, Ayvalık, Edremit, Burhaniye, Gömeç, Havran belediyeleri ve bu ilçelerin kent konseyleri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, körfezde faaliyet gösteren turizm platformlarının ortak katkılarıyla düzenlenecek.

Gastronomi Festivali’nin ön hazırlıkları görüşüldü

Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda, 17-18-19 Nisan günlerinde Turizm Haftası’nın resmi programının Akçay’da yapılması kararı alındı. Aynı zamanda, 2020’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Gastronomi Yılı ilan edilmesiyle birlikte 2-3-4 Ekim tarihleri arasında Balıkesir genelinde yapılacak olan Gastronomi Festivali’nin de ön hazırlık çalışmaları görüşüldü. Gastronomi festivaliyle, Balıkesir’in unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerinin reçeteleriyle beraber listeye alınması ve festival aracılığıyla tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılması amaçlanıyor.

Turizm potansiyelinin artırılması hedefleniyor

Toplantıda konuşan Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, katılımcılara teşekkürlerini iletti. Çelebi, “Yapılan ortak çalışmayla Edremit ve Balıkesir’in turizm potansiyelini artırmayı hedefliyoruz. Bölgemizi yazın ve kışın tercih edilen önemli bir turizm merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Balıkesir Turizm Festivali 2

Facebook Yorumları
İnceleyin:  TÜRÇEV, Balıkesir plajlarına 5 mavi bayrak verdi