Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla EGO otobüslerinin gece saatlerinde de hizmet verme uygulaması 35 hatta, 280 sefer ile başladı.

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, gece yarısı Kızılay’da basın mensuplarıyla biraraya gelerek yeni uygulama hakkında bilgi verdi. Gündoğdu, Ankaralılar’ın yoğun bir şekilde 24 saat kesintisiz toplu taşıma talepleri üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna’nın talimatıyla merkez ilçeler Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle’de EGO otobüslerinin sabaha kadar hizmet vereceğini bildirdi.

Gündoğdu, Ankaralıların artık sabaha kadar EGO otobüsleriyle 9 metropol ilçede rahatça seyahat edebileceğini belirtti. Gündoğdu, “Bu gece itibarıyla ilk seferlerimiz başlıyor. Toplam 35 hatta, 280 seferle sabaha kadar hizmet verilecek. Bu seferler saat 02.00’ye kadar normal olarak devam edecek, daha sonra 03.00, 04.00 ve 05.00’te saat başı olarak devam edip 06.00’da normal seferlerle tekrar geri döneceğiz” ifadelerinde bulundu.

Metro sefer saatleri de uzatıldı

Gündoğdu, metro seferlerine ilişkin de düzenlemeye gittiklerini aktardı. Gündoğdu, saat 24.00’te biten metro seferlerinin 01.00’e kadar uzatıldığını kaydetti. Gündoğdu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna’nın ikramlarının olduğunu söyledi. Gündoğdu, durağa gelen otobüslerdeki şoför ve yolcular ile basın mensuplarına tatlı dağıttı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir Büyükşehir yeni otobüs sayısını 152'ye çıkardı