Ankaralı oyun sever gençler
Ankaralı oyun sever gençler

Büyükşehir’in Ankaralı oyun sever gençler için hazırladığı #EvdeKal Zula Espor Turnuvası” 20 Mayıs Çarşamba günü başlıyor.

Başkent’te profesyonel Espor aktivitelerini geliştirmek için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Espor Kulübü, koronavirüs sebebiyle izolasyon  sürecinde evlerinde olan oyun sever gençler için “#EvdeKal Zula Espor Turnuvası” düzenliyor. 

Spora ve sporcuya önem veren, spor aktivitelerinin artırılması ve çeşitlendirilmesi için  yürütülen çalışmalara öncülük eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde evde kalan gençlerin kaliteli vakit geçirebilmesi için alternatif yarışmalar düzenliyor. Turnuvayı, geleceğin sporu olarak görülen elektronik sporların yaygınlaştırılmasına destek olan ASKİ Espor Kulübü, yapım oyunu Zula iş birliğiyle  düzenliyor.

Ankaralı gençlere özel turnuva 

Büyükşehir’in düzenleyeceği ilk profesyonel Espor platformu “#EvdeKal Zula Espor Turnuvası” Ankaralılara özel olacak.

Başkent’in en iyi Zula oyuncusu olduğunu gösterme şansını yakalayacak olan gençler elektronik ortamda gerçekleştirilecek turnuvada kıyasıya mücadele edecek. 15 yaşından büyük olan ve Ankara’da ikamet eden tüm oyun severlere açık olacak turnuva için 17 Mayıs tarihine kadar https://espor.zulaoyun.com/ web adresinden başvuru yapılabilecek.

TOPLAM PARA ÖDÜLÜ 10 BİN TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Espor Kulübü “#EvdeKal Zula Espor Turnuvası”, 20 Mayıs’ta başlayacak ve bitiş tarihi katılımcı sayısına göre belirlenecek.

Turnuvada dereceye girenlere Büyükşehir Belediyesi tarafından başarı belgesi verilecek. Toplam para ödülünün 10 bin TL olacağı turnuvada; birinciye 5 bin TL, ikinciye 2 bin 500 TL, üçüncüye bin 250 TL, dördüncüye 750 TL, beşinciye ise 500 TL para ödülü verilecek.

“Herkes Tek” modunda ve bireysel turnuva olarak gerçekleşecek karşılaşmalarda, Türkiye’nin en sevilen MMO FPS oyunu Zula’da kıyasıya rekabet heyecanı yaşanacak

Turnuva ile ilgili ayrıntılı bilgilere Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ Espor Kulübü sosyal medya hesaplarından da ulaşılabilecek.

İnceleyin:  Kocadon: "Bodrum Belediye Başkanlığı'na aday olmayacağım"

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

 

Facebook Yorumları