Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde sürdürülen ilaçlama hizmeti kapsamında sorumluluk kapsamındaki 95 mahallede ilaçlama çalışması gerçekleştirmeye devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Antakya Merkeze bağlı mahallelerde apartman ve evleri tek tek dolaşmak suretiyle haşere üreme noktalarını yeniden güncelliyor. Geçen sezon 5000’e yakın üreme noktası, 6000 logar ve 20 derede düzenli aralıklarla yapılan larva mücadelesi bu yıl genişleyerek ayrıntılı bir şekilde bütün mahallelerde devam edecektir.

05- 08 Aralık tarihleri arasında Esenlik, Esentepe, Kışlasaray, Altınçay, Emek ve Gazi Mahallelerinde 106 apartmanda üreme yeri tespit edildi.

Özellikle inşaatı devam eden apartmanların bodrum katlarında biriktirilen sular ile ikamet edilen yapımı tamamlanmamış apartmanların bodrumlarındaki bozuk logarlar, üreme riski açısından büyük önem taşımaktadır.

Vatandaşların evlerinin bodrum ve çatılarındaki su birikintilerini kurutmaları ve bozuk logarları zamanında yetkililere bildirmelerini bahçelerinde içi su dolu araba ve motosiklet lastiği bırakmaları, bahçe ve balkonlarda vb. yerlerde ağzı açık şekilde su kabı bırakmamaları, apartman damlarında bulunan su depolarındaki su kaçağının engellenmesi sivrisinek üremesinin azaltılması açısından hayati önem taşımaktadır.

Belediye yetkililerinin gözünden kaçan ve içinde sivrisineğin üremesi muhtemel yerlerin Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bildirilmesi halinde gerekli ilaçlama yapılacaktır.”

Açıklamada vatandaşların istek ve şikayetlerini bildirmeleri için 0326 221 93 34-35-36 ve dahili (1042-1043-1044-1045) numaralı telefonlardan irtibat sağlayabilecekleri bildirildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Efeslim Kart ile çevre daha da çok korunacak