????????????????????????????????????

Artvin Belediyesi Şehir İçi Otobüs İşletmesi bünyesine kattığımız 3 adet sıfır kilometre engelli ve bebek puseti taşımacılığına uygun şehir içi toplu taşıma otobüsleri düzenlenen törenle hizmete alındı.

Engelli ve bebek puseti taşımacılığına uygun şekilde dizayn edilen, 25 kişilik oturak ve toplam 28 kişi taşıma kapasitesine sahip 3 yeni otobüsle Artvin’de ulaşımda yeni bir dönem başlıyor.

dsc_1223

Halit Paşa Meydanında gerçekleşen törene Artvin Vali Yardımcısı Ertuğrul Örnek, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehir İçi otobüsleri hizmet alım töreninde konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe engelli rampalı şehir için otobüslerinin tüm Artvin Halkıyla birlikte engelli vatandaşlarında rahatlıkla binip inebileceği şekilde dizayn edilerek şehir içi ulaşımında hizmet vereceğini söyledi.

Kocatepe; “Biz seçimlik değil geçimlik işler yapıyoruz”

Kocatepe, “Hizmet kervanımız her gün artan bir aşkla şevkle devam ediyor ve kervan yürüyor. Bu yola çıkarken bir söz vermiştik. Yapacağımızın çok azını söyledik. Seçim vaatlerimiz arasında belediye otobüsü filan yoktu. Biz bunun bir ihtiyaç olduğunu gördük. Biz seçimlik değil geçimlik işler yapıyoruz. İşte bunlarda geçimlik işler. Hiç kimse bu çalışmaları küçük görmemelidir. Artvin’in büyümesi, yaşanılabilir bir kent olması, butik bir kent olması ulaşım sorunlarının çözümüne bağlıdır. Ben yaptım oldu demeden,  sektörün temsilcileriyle konuşarak bir hal çare bulduk. Biz devletiz bunu yaptık dersek yaparız ama Artvin’de bu güzel insanların yaşadığı yerde hiç kimse rahatsız edilmemeli, hiç kimse işinden edilmemeli. Herkes fedakârlık yaparken en büyük fedakârlığı devlet yapmalı, herkeste üzerine düşeni yerine getirmeli. Bir yıl kadar önce iki adet otobüsü İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden yok fiyatını almış ve hizmete sokmuştuk. Hama giden gurmayı, düğüne giden zurnayı beğenmeyen bir güruh var. Sıfır otobüs mü istiyorsunuz işte sıfır kilometre 3 tane otobüs. Bu otobüslerin sadece benzin parasını Artvin Belediyesi ödüyor. Şoförlerin parasını zaten ödüyorduk birde bakımını filan yaparsak onları biz ödüyoruz, diğer masraflar İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı tarafından ödenmektedir. Bir süre sonra Kadir Topbaş başkanımızla konuşuruz bu otobüsleri tamamen Artvin Belediyesine hibe eder.” dedi.

İnceleyin:  Şebinkarahisar 'Kendini Koruyan Kentler Programı'na alındı

Kocatepe engellilerin sorunlarının sadece 3 Aralık’ta konuşularak geçiştirilmemesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bizde engelliler için Artvin’de çok şey yapmış değiliz. Ama o kadar çok sorun var ki, şehrin her kısmına hitap eden işleri de yapmadan hadi ben engellilere şunu yapayım bunu yapayım dersek şehrin genelini ihmal etmiş oluruz. Engelli kardeşlerimiz için Artvin’de engelsiz yaşam merkezi yaptık. Engelli kardeşlerimiz orada çok güzel hediyelik ürünler yapıyor. Engelli kardeşlerimizin de kullanabileceği tarzda dizayn edilerek İskebe’de yapmayı planladığımız ‘Engelsiz Parkının’ ihalesine 13 Aralık’ta çıkacağız.  Engelliler için yapmış olduğumuz ikinci büyük çalışmada bu olacak. Bu arabalarımızda engelli kardeşlerimizin rahatlıkla binip inebileceği engelli rampası da var. Bu araçlar 2016 model sıfır kilometre. Artvin Belediyesine yıllık maliyeti bin lira. Bu otobüsleri alırken minibüsçü esnafıyla konuştuk. Mevcut yol ağı devam ettikçe ben bu otobüsleri şehir içine sokmayacağım. Şehrin birinci ve ikinci caddesini trafik açısından rahatlatmak için çalıyoruz.  Yeni yol ağını bitirene kadar belediye otobüslerini birinci ve ikinci caddeye sokmayacağız. Göreve geldiğimiz günden beri şehri İskebe ve Kafkasör’e doğru büyütmeye çalıştık. Şimşek Mermerden Atatepe’ye bağlantı yolu yapıldığında Dere Mahallesi’nde otobüs girecek. Artık mahalleler arası taşımacılıkta olacak. Hareketli toplum bereketli toplumdur. Yeniliklere korku ile yaklaşmanın zamanı değil. AK Parti Belediyesi olarak attığımız adımlar dün ve bugün olduğu gibi yarında sizlerin yararınıza olacak.

Artvin Vali Yardımcısı Ertuğrul Örnek “ Biz ne zaman su akar Türk bakar mantığını bırakıp barajlar yaptığımız zaman, biz ne zaman yollarla insanları birleştirdiğimiz zaman topuyla tüfeğiyle devletimizle uğraşıyorlarsa belediye başkanımızla da bu böyle hizmetler yaptığı zaman uğraşacaklardır. Başkanım siz hizmete devam ettiğiniz sürece eleştirileceksiniz. Herkesin bildiği gibi meyve veren ağaç taşlanır. Artvin’i böyle hizmetlerle buluşturduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İnceleyin:  İZNİK’TE E-BELEDİYE HİZMETE GİRDİ

AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, kurdele kesimi sırasında yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin hız kesmeden hizmetlerine devam ettiğini belirterek ulaşım sorunun büyük ölçüde çözdüğünü söyledi. Balta, “ Ulaşım Artvin’in en büyük sorunlarından bir tanesiydi. İmkânsız ulaşılmaz bölgelere yeni ulaşım ağı açarak ana trafik akışının rahatlatacak belediyenin de imkânlarının çok üzerinde güzel yatırımlar yaparak yol hizmetlerini yürütürken bir taratanda o yolda taşınacak hemşerilerimizi daha konforlu daha ulaşım imkânlarına kavuşturmak için bugün yeni bir hizmetiyle Artvin’i tanıştırdı. Ben Belediye Başkanımıza Artvin’imiz adına hemşerilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. İlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Gerçekleşen protokol konuşmaları sonrasında Artvin Müftüsü Kemal Uçkun’un dua ederek gerçekleşen kurdele kesimiyle 3 adet halk otobüsü hizmete alındı.

Facebook Yorumları