Ana SayfaGündemAraç filosunu güçlendirdi, dışa bağımlılığı azalttı

Araç filosunu güçlendirdi, dışa bağımlılığı azalttı

Araç filosunu güçlendiren Kartepe Belediyesi, bundan böyle ilçe genelinde temizlik hizmetini kendi kaynaklarıyla gerçekleştirecek. 

Kartepe Belediyesi, araç filosunu güçlendiriyor. Belediye, son olarak bünyesine kattığı yeni araç ve ekipmanlarla, ilçe genelinde temizlik hizmetini kendisi vermeye başladı. Böylece dışarıdan hizmet almasına gerek kalmadı. Kartepe Belediyesi tarafından filoya katılan 11 adet yeni aracın tanıtımı yapıldı. Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Bugünün haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan böyle ruhsatında Kartepe Belediyesi’ne ait yazan araçlarla hizmet vereceğiz. Bu hizmetin bedeli yaklaşık 600 bin TL civarındaydı. Toplamda 11 araç satın aldık. Bu araçlar yaklaşık 5 milyon TL gibi bir maliyetle tedarik edildi” dedi.

“Daha güzel hizmetler sunacağız”

Başkan Kocaman’ın ardından kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu da, filoya katılan yeni araçların hayırlı olması temennisinde bulundu. Gündoğdu, “Bizler Büyükşehir ve Kartepe belediyeleri olarak çalışmalarımızı koordineli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kartepe’de yaşayan insanlarımız nasıl belediye hizmetlerinden daha iyi faydalanır, onun hesabını yapıyoruz. İnşallah birlikte daha güzel hizmetler sunacağız” şeklinde konuştu.

Araç kiralamak yerine satın alma yoluna gitti

Hizmet aracı kiralamak yerine satın alma yoluna giden Kartepe Belediyesi, filosunu 8 evsel atık çöp toplama kamyonu, 2 su tankeri ve 1 adet vakumlu yol süpürme aracı ile güçlendirdi. Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan 11 araç; 2019 model, yeni nesil, çevre dostu, Euro 6 ve yakıt tasarruflu olma özellikleriyle dikkati çekiyor.

KURDELE

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla