Ana SayfaGündemKocaeli'ye 1 yılda 16 yapı kazandırıldı

Kocaeli’ye 1 yılda 16 yapı kazandırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl Yapı Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı 16 yapı projesini tamamlayarak hizmete açtı. İnşaat işleri hızla ilerleyen 12 projenin yapımına ise devam ediliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılında hayata geçirdiği spor kompleksleri, müfreze binaları, ihtisas merkezi ve akademi liseleriyle, yapı olarak şehrin gelişimine spordan eğitime birçok alanda katkı sağladı. Her ilçeye yarı olimpik havuz ve spor salonu yapan Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’deki gençleri sporla buluşturdu. Vatandaşların güvenliğini sağlamak için de ilçelere yeni itfaiye müfreze binalarını yaparak hizmete açtı.

Yapı projeleriyle sosyal yaşam hareketlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ve kırsal mahallelerde hayata geçirdiği projelerle vatandaşların sosyal yaşamını kolaylaştırdı. Yapı Kontrol Daire Başkanlığı bünyesinde 2019 yılı içerisinde yapılan ve hizmete açılan Dilovası Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Karamürsel Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu ve Darıca Bağlarbaşı Ortaokulu Kapalı Spor Salonu ile hem gençlere hem de kendini genç hissedenlere sporla yaşama fırsatı verildi. Yapılan spor salonlarının yanında Karamürsel, İzmit ve Kartepe’de yer alan halı ve çim sahalarını da yenileyen Büyükşehir, gençlerin yüzünü güldürmeyi 2019 yılında da başardı.

zmit Yahya Kaptan Müfreze Binası
İzmit Yahya Kaptan Müfreze Binası

Şehrin gelişimine katkı sağlayacak projeler üretildi

Şehrin gelişimine katkı sağlayacak projeler yürüten Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenliğine yaptığı yatırımlar sayesinde de 2019 yılında göz doldurdu. Yangınlara hızla ve zamanında müdahale için Karamürsel Müfreze Binası, Gebze Beylik Bağı Müfreze Binası ve İzmit Yahya Kaptan Müfreze Binası inşa edildi. Eğitime destek veren Büyükşehir, Körfez ve Dilovası ilçelerinde yaşayan gençler için Akademi Lise’sini, Başiskele ilçesine Diyanet Yüksek İhtisas Merkezi ve İzmit’e de Akademi Üniversitesi’ni yaptı.

zmit Mezbaha Binası
İzmit Mezbahası

Kente yeni bir mezbaha binası kazandırıldı

Eğitim, kültür, sanat, spor ve turizm gibi birçok alanda proje uygulayan Büyükşehir Belediyesi, İzmit’e yeni bir mezbaha binası kazandırdı. Kandıra Kefken’e kapalı pazar yeri de yaparak vatandaşların yağmurlu havalardan etkilenmemesini sağladı. Büyükşehir, Beş Divanlı Rıza Bey Konağı’nın rekonstrüksiyonunu da tamamlayarak turizm alanına da yeni bir yer kazandırmış oldu. Ayrıca yapılan protokol anlaşması gereği Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) için yeni bir bina inşa etti.

Kongre merkezi büyük projeler arasında yerini aldı

Eski Mannesman Fabrikası’nın yerine yapılan Kocaeli Kongre Merkezi de Büyükşehir Belediyesi’nin büyük projeleri arasında yerini aldı. Sanatın ve kültürün merkezi haline gelecek olan proje tamamlanıp geçen aylarda hizmete açıldı.

12 adet yapı projesi hızla inşa ediliyor

Öte yandan, inşaat işleri hızla ilerleyen 12 yapı projesinin ise yapımına devam ediliyor. Bağçeşme Müfreze Binası, Gebze Spor Kompleksi, GEBZESEM, Gebze’ye yapılan ikinci Akademi Lise, Darıca 1800 kişilik dev spor salonu, Gebze 7 Katlı Otopark, Kandıra Hizmet Binası, Karamürsel Ereğli Evleri, Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile Uzuntarla Kongre Merkezi, Pembe Köşk Restorasyonu ve Körfez Orhangazi Spor Salonu da hizmete gireceği günleri bekliyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar