Ana SayfaYapım OnarımDüzce'de Asar Deresi üzerine 2 taş köprü yapılacak

Düzce’de Asar Deresi üzerine 2 taş köprü yapılacak

Düzce Belediyesince, Asar Deresi üzerine, Bosna Herkes’teki Mostar Köprüsü benzeri 2 ayrı taş köprü yapılması için çalışmalar başladı.

Düzce Belediyesi, Asar Deresi üzerine taş köprü yapmak için kolları sıvadı. Belediye Başkanı Mehmet Keleş, hazırlanan proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Keleş, “İstanbul Caddesi ve çevresindeki sokakların yayalaştırılmasının yanı sıra birkaç ay içinde başlamak üzere Asar Deresi üzerinde de bir projemiz var. Dereyi de sağlı sollu çok ciddi anlamda rekreasyon merkezi haline getireceğiz. Çok yakın bir zamanda hem Asar Deresi çevresinde, hem İstanbul Caddesi üzerinde, hem de bu çevredeki ara sokaklarda muhteşem bir görüntü ortaya çıkacak” dedi.

“Mostar Köprüsü’nü andıracak”

“Buradan Düzcelilere bir müjde daha vereyim” diyen Keleş, “Dere üzerinde iki yerde Mostar Köprüsü’nü andıran iki tane taş köprü yapıyoruz. Onların da projeleri çizilmeye başlandı. İnşallah yakında onların da yapımına başlanacak. Çok yakında dere içinde yapılacak temizlik işlemiyle, etrafındaki aydınlatmalar ışıklandırıldığında dikey bahçeler, yaya ve bisiklet yolları ile köprüler yapıldığında köprü korkulukları ve dere etrafındaki korkuluklar yenilendiğinde çok daha muhteşem bir görüntü olacak. İnşallah Düzceliler beğenir diye ümit ediyorum” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla