Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçim çalışmalarının son gününde Antalya’nın Alanya ilçesine gelerek hemşehrileriyle buluştu.

Çavuşoğlu, ”PKK derken kesinlikle Kürt kardeşlerimizle PKK’yı ayırt ediyoruz. Çünkü o PKK, en çok zulmü Kürt kardeşlerimize yapmıştır bu cadde birçok Kürt arkadaşımız var.” diye konuştu.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçim çalışmalarının son gününde Antalya’nın Alanya ilçesine gelerek hemşehrileriyle buluştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli PKK açıklamasında bulundu. Kürt kardeşlerimizi, PKK’dan ayrı tutan Çavuşoğlu, PKK’nın en çok zulmü Kürt kardeşlerimize yapmış olduğunu dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçim çalışmalarının son gününde Antalya’nın Alanya ilçesine gelerek vatandaşlarla buluştu. Alanya’nın Avsallar Mahallesi’ndeki seçim ofisinde vatandaşlarla buluşan Bakan Çavuşoğlu, seçimde Cumhur İttifakı için oy istedi.

“Bu seçim Alanyamız için Antalyamız için çok önemli”

Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı partilerine mensup arkadaşlarının 3 aydır aralıksız çalıştığını, bu seçimin Alanya ve Antalya için önemli olduğunu vurguladı. “Arkadaşlarımız yaklaşık 3 aydır gece gündüz çalışıyor, Alanya’da gitmedik yer bırakmadılar bir ve beraber çalıştılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah gayretlerimizin neticesini yarın sandıkta göreceğiz. Fırsat buldukça arkadaşlarımızın çalışmalarına destek olmaya çalıştım. Bu seçim Alanyamız için Antalya’mız için çok önemli. Belde belde, mahalle mahalle dolaşamadım maalesef. Malum görevler nedeniyle yurt dışına da çıkmak zorunda kaldık” dedi. 

“Adaylarımız dedikodu yapmıyor”

Hizmetlerin devamı için cumhur adayı ittifaklarını da desteklemelerini isteyen Çavuşoğlu, ”2009-2014 tarihlerinde o 5 yılda Antalya’ya hiçbir şey yapılmadı. Antalya 10 yıl geriye gitti. Bu zihniyetlerin hele büyükşehir yasasıyla bunların Antalya’ya verecekleri bir şey yoktur. Antalya ve Alanya’da Türel ve Adem Murat Yücel projeleriyle konuşurken onlar boş konuşuyorlar. Onlar dedikodu yaparlar, iftira atarlar. Bu seçim boyunca adaylarımızdan Adem Murat Yücel’in rakipleriyle ilgili ben bir kelime duymadım rakipleriyle uğraştıklarını duydun mu? Adaylarımız dedikodu yapmıyor, iftira atmıyor, boş konuşmuyor” ifadelerini kullandı. 

“HDP, PKK’nın doğrudan yüzde yüz kontrolündedir”

Seçimlerin ülke için önemli olduğunun altını çizen Çavuşoğlu,
karşımızda tehditlerin, terör örgütlerinin, hainlerin ve bölücülerin olduğunu mücadeleye devam edilmesi gerektiğini söyleyen Çavuşoğlu, ”’Biz kesinlikle teröristlerle, bölücülerle kesinlikle halkımızı ayırıyoruz. PKK derken kesinlikle Kürt kardeşlerimizle PKK’yı ayırt ediyoruz. Çünkü o PKK, en çok zulmü Kürt kardeşlerimize yapmıştır bu cadde birçok Kürt arkadaşımız var. Bunlar vatanını milletine bağlı insanlar veya CHP’ye oy vermiş vatandaşlarımızla CHP içinde PKK cenazelerine gidenleri bir tutar mıyız? Veya İYİ partiye oy vermiş insanlarımızla PKK’nın belirlediği kişileri listesine alanları bir tutmayız. Veya milli görüş diyerek milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Bugün 80 den fazla PKK’yı listesine alan Saadet Partisi ve yöneticileriyle o partiye oy verenleri bir tutamayız. CHP’ye İYİ ve Saadet Partisi’ne oy vermiş vatandaşlarımızı kesinlikle eleştirmeyiz. Hatta HDP’ye iyi niyetle oy vermiş Kürt kardeşlerimiz de var. Bu insanların hepsine de terörist demiyoruz ama bir gerçek vardır ki HDP, PKK’nın doğrudan yüzde yüz kontrolündedir PKK’dan habersiz bir adım bile atamaz. Bugün o partilerin içinde Türkiye genelinde 325 kişi var. Bunların yüzde yüzünü PKK belirlemiştir.” açıklamalarında bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Alaşehir ilçesinde CHP'li aday, 71 yıl sonra seçimi kazandı