CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, coşkulu kalabalığın karşısında konuşma yaptı. Seçimde iddialı olduklarını söyledi.

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, seçim çalışmaları kapsamında son mitingini, İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda coşkulu kalabalıkla yaptı. Seçimi kazanacaklarını iddia etti.

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında son mitingini yaptı. Konuşmasında seçimi kazanacaklarını iddia ederek, başkanlığını ilan etti. Coşkulu mitingte CHP Aydın Milletvekili ve PM Üyesi Bülent Tezcan’da yerini aldı.


Coşkulu mitinge CHP Aydın Milletvekili ve PM Üyesi Bülent Tezcan’da katıldı.

“Kar yağsa da gelecek miydiniz”

Miting, Bülent Tezcan’ın konuşması ile başladı. Tezcan, “Kuşadası, Kuşadası olalı böyle bir büyük kalabalık görmedi. Hem de bu soğuk, rüzgarlı havada; yüreklerinizle, inancınızla, sıcaklığınız ile Kuşadası’nı değil Ege’yi ısıtıyorsunuz. Barışın, kardeşliğin, dostluğun ateşisiniz. Yeni bir dönemi beraber kuracağız. Yüreğinize sağlık hayırlı olsun uğurlu olsun. Sevgili Ömer Günel Kardeşim bu meydan mazbatayı sana bugünden verdi. Hayırlı olsun mazbatanız.” diye konuştu. Bülent Tezcan’dan sonra CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel konuşma yaptı. “Bir şey sormak istiyorum? Kar yağsa da gelecek miydiniz?” diye başladı. Günel “Güzel kentimin güzel insanları, bugün arkadaşlarım dedi ki hava çok soğuk, rüzgar çok şiddetli olabilir. Halk gelmek de zorluk çeker, tereddüt ederler mi? dediler. Ben onlara güveniyorum. Halk benim arkamda dedim. Sizleri seviyorum. Muhteşemsiniz.” ifadelerinde bulundu.

“16 yıldır nerede durduğum belli”

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde herkesin kardeş olduğunu vurgulayan Günel, siyasete başladığı zamandan ötekileştiren bir dil kullanmadığını belirtirken ”Ben sizin dualarınız ve destekleriniz ile bugünlere geldim. O yüzden her zaman diyorum ki ben Kuşadası’nın hizmetkarı olacağım. Siyasete başladığım günden bu yana benim için bir tek şey önemli oldu. Eğer bir tek insan mutlu ise siyasette amacıma ulaşmış oldum. Ve siyasette ayrıştıran ötekileştiren dil kullananlara dedik ki; yapmayın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes kardeştir. Kuşadası sınırları içinde yaşayan herkes kardeştir dedik. Ve en son dediler ki sen kimiz adayısın. Sen Teröristsin dediler. Ben sizden aldığım güçle ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayıyım. Ben İYİ Parti’nin adayıyım Ben Millet İttifakı’nın dayıyım. 16 yıldır nerde durduğum belli” açıklamalarında da bulundu.

İnceleyin:  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

“Bir de diyor ki, devlet eli değecek”

Kuşadası’na el değmediği iddialarında bulunan Günel, “Birde diyor ki, devlet eli değecek, Kuşadası değişecek. Peki devlet eli neden 17 senedir Kuşadası’na değmiyor. Kuşadası’nda devlet eli 5 yıl önce çevre yoluna değdi. Halen çevre yolu bitmedi. Devletin eli neden kongre merkezine değmiyor. Jeneratörleri haczedildi elektriği yok. Kuşadası’na devlet elinin değmesi için Ak Partinin burada iktidar mı olması lazım. Değerli arkadaşlarım. Fuat Akdoğan Kuşadası’nda belediye başkanı olamayacağını biliyor. Çünkü 2009 da Kuşadası onu 4. sıraya oturtmuş. Ona bye bye demiş. Muhtarlarımız bile ondan daha fazla oy almış. Ve bugün geliyor proje kitapçığında açıklıyor. Proje kitapçığında 1999 ile 2004 de ki projeler aynı. Kopyalamış, yapıştırmış. Kopyalamış, yapıştırmış.”diye konuştu.

“Bütün alkışalar Kuşadası’na”

Ömer Günel bütün partililerden oyunu istedi, davette bulundu. ”31Mart oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağım. Pazartesi sabahı sayın Fuat Akdoğan’ında belediye başkanı olacağım. Ve bu davetimi büyük ozan Nazım Hikmetin bir şiiri işle yapmak istiyorum.” diyen Günel, Nazım Hikmet’in ‘Davet’ şiirini okuduktan sonra konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı: “Gülüşüm senindir Kuşadası, bütün mevsimlerinde çiçek açar gözlerim, baharım sensin, güneşim sensin, ömrüm sensin. Tüm alkışlar senin olsun. Bütün alkışlar Kuşadası’na”

Facebook Yorumları