CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursalılara seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursalılara seslendi. Bursa’nın daha yeşil olabileceğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu konuşmasında Erdoğan’a da cevaplar verdi. Kılıçdaroğlu’na eşlik ede Akşener, seçimin mahalli oluşuna vurgu yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursalı vatandaşlarla buluştu. Gökdere’deki mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, “Bursa niye yeniden yeşil Bursa olmasın? İnegöl neden Türkiye’nin Avrupa’nın en güzel mobilya merkezi olmasın? Dünyanın her tarafından mobilya tasarımcıları gelecek.” açıklamalarında bulundu.

“Diyorlar ki, bir beka sorunu var”

Türkiye’nin gündeminde olan beka sorununa değinen Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti için bölgesindeki en güçlü devletlerden birisi olduğunu vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu. ”Diyorlar ki, bir beka sorunu var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beka sorunu var demek, geleceği yok anlamına gelir. Türkiye yok edilmek üzere demek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgesinin en güçlü, kuvvetli devletlerinden birisidir. Nüfusuyla, çalışkanlığıyla, insan yapısıyla, her şeye rağmen ekonomisiyle bölgenin en güçlü devletidir. Niye diyorlar beka sorunu var diye? Ne olacak? Başka bir beka sorunu var. Yani elden gidecek. Nasıl götüreceğiz? Gidecek, ben de biliyorum. Allah’ın izni ve sizlerin oylarıyla gidecek. Türkiye’yi yeniden güçlü, saygın, demokrasisi gelişmiş bir ülke haline getireceğiz.”


Kemal Kılıçdaroğlu: ”Bursa’da yaşamanın ayrıcalığını hep birlikte göreceğiz. Siz de bakacaksınız ben de bakacağım. Siz de, şu vaadi vermiştiniz, yerine getir diyeceksiniz. Güzel bir Bursa’yı birlikte inşa edeceğiz.” ifadelerinde bulundu.

“Bizi neden soğan kuyruğuna mahkum ettin”

Siyasetin hizmet yarışı olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, işsizlikten, üretimsizlikten, tarımın bittiğinden bahsetti. Sanayicinin mutlu olmadığını, emeklinin durumunun acınacak halde olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu,
”Bu işler iftirayla yürümez. Bizim vatandaşımız her şeyi görüp biliyor. Önümüzdeki süreçte sandığa giderken düşünün, elinizi vicdanınıza koyun. Özellikle geçmiş seçimlerde, AK Parti’ye oy veren değerli kardeşlerime sesleniyorum. 17 yıl iktidar yaptınız, tek başına iktidar yaptınız. Milletle beraber oturacağız dedi. Milletvekilleri lojmanlarının satılması lazım dedi. Vatandaş da güvendi. Arkasından vatandaşlardan vergi topladı. 2 trilyon doların üzerinde. Arkasından devlet fabrika kurar mı dedi. Dedelerimizin ödedikleri vergilerle kurulan fabrikaları 70 milyar dolara sattı. Devleti 500 milyar dolar borca soktu. Şu soruyu sormak zorundayız. AK Parti’ye oy verenler şunu sormak zorundalar. 2 trilyon vergi topladın. 70 milyara fabrikaları sattın. 500 milyar dolar da borçlandın. Bizi neden soğan kuyruğuna mahkum ettin; bu soruyu soracaksınız” şeklinde bulundu.

İnceleyin:  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret

“Nasıl oldu Türkiye bu hale geldi”

Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanı’na dair sitemde bulunan Kılıçdaroğlu konuşmasını şu cümlelerle devam ettirdi: “17 yıldır seni omuzlarımda taşıyorum, yeter artık demeniz lazım. Özellikle AK Parti’ye oy veren kardeşlerime şunu da söylemek isterim. Bizim büyük dedelerimiz Kurtuluş Savaşından sonra üzüm, incir, tütün, buğday sattılar, fabrika yaptılar. Şimdi tam tersini yapıyoruz. Fabrika satıyoruz, patates, üzüm alıyoruz. Fabrika satıyoruz. Tarım ürünü alıyoruz. Nasıl oldu Türkiye bu hale geldi? Bütün kardeşlerime söylüyorum, sandığa gidip vicdanınıza soracaksınız. Ülkücü kardeşlerime geliyorum. Meral Hanım söyledi. Milliyetçilik kolay bir şey değildir. Milliyetçilik, bayrağını, vatanını sevmektir, ayrım yapmamaktır. Bu ülkenin taşına, toprağına canını feda etmektir. Milliyetçilik hiçbir çocuğun aç girmediği Türkiye’yi düşlemektir.”

Akşener: ”Bu bir yerel seçim. Dikkat ederseniz, Mustafa Bozbey sadece Bursa’ya ne yapacağını anlattı. Olması gereken bu.” diye konuştu.

“Bu bir yerel seçim”

Bursa’da olmaktan memnun olduğunu ve Bursa’nın Türk bayrağı olduğunu dile getiren Akşener, Mustafa Bozbey’in açıklamalarına destekte bulundu. ”Bu bir yerel seçim. Dikkat ederseniz, Mustafa Bozbey sadece Bursa’ya ne yapacağını anlattı. Olması gereken bu. Nasıl hizmet edeceğini anlattı. Projelerinden bahsetti. Cumhur İttifakı’nın mensuplarına genel başkanlarına tek kelime etmedi. İşte Millet İttifakı bu anlayışla kuruldu. Cumhur İttifakı’nın içinde yer alan Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni de kardeşimizdir. Canımızdır, kanımızdır demeye devam etti. Devam edecek. Bu bir yerel seçim. Bunda adaylar seçilecektir,muhtar seçeceğiz. Belediye meclis üyesi, belediye başkanı seçeceğiz. Onların kim olduklarını, onların hangi projeleri yaptıklarını, hangi hizmet anlayışı içinde olduklarını takip edin. Ona göre bir karar verin. Bu tepedekiler en ağır hakaretleri birbirlerine edip bugün kanka olabiliyorlar. Sizden ricam şu oldu. Allah rızası için sakın ola, dostlarınızla, arkadaşlarınızla, akrabalarınızla, ahbaplarınızla kötü olmayın” diye konuştu.

“Baharın gelişini engelleyemezsiniz”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de mitingde yaptığı konuşmada 31 Mart’ı inançla ve coşkuyla bekediğini dile getirdi. Bozbey, ”Siz Bursa’nın başkanını seçiyorsunuz. Sizin derdinizi dert edinecek Bursa’nın başkanını seçiyorsunuz. Biz 20 yıllık deneyim ve bilgimizle ‘Bu işi Bursalılar adına en iyi biz yaparız’ diyoruz. Biz Bursa’nın tüm meselelerini biliyoruz. Ulaşım, trafik, planlama, kentsel dönüşüm, iş, istihdam, ekonomi sorunu. En önemlisi birlikte yönetme sorunu. Ulaşım ve trafik meselesinin planlama ile nasıl çözüleceğini biz biliriz. İnsan için şehir planlamasıyla kentsel dönüşümde mal sahiplerinin haklarını koruyarak nasıl yapılacağını biz biliriz. Çevre sorunlarıyla baş etmeyi, Bursalıları temiz çevre, temiz hava, temiz suyla buluşturmayı biz biliriz.” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  DP Adayı Hüseyin Avni Sipahi gövde gösterisi yaptı

Akşener: ”“Milletimizden aldıklarımızı ödeyebilmek için bu yola çıktık.” ifadesinde bulundu.

“Bahar da gelecek, yüzümüz de gülecek”

Bursa’daki projelerinden bahseden Bozbey, ”Ayrıca Bursaray ve tramvaylar dini ve milli bayramlarımızda ücretsiz olacak. Su en temel hakkımızdır. Evlerde yüzde 25, iş yerlerinde de yüzde 20 indirim müjdesini veriyorum. Kadınlara mikro kredi ile iş imkanları oluşturmaya geliyoruz. Halk kart ile dertlere derman olmaya geliyoruz. Sizi gülümsetmek için geliyoruz. Gözlerinizin içi gülsün istiyoruz. Tek bir çocuk yatağa aç girmesin. Babalar analar evlatlarının ceplerine harçlık koyabilsin diye geliyoruz. Bizim 20 yılımız şehre hizmetle geçti. Adaletten hiç şaşmadan geçti. Bizim 20 yılımız esnafın, işçinin, emeklinin, köylünün, çocuğun, gencin, yaşlının, kadının, engellinin yanı başında yer alarak geçti. Birlikte bunu başaracağız. Bütün çiçekleri koparabilirsiniz ama baharın gelişini engelleyemezsiniz. Derdimiz Bursa, bahar da gelecek. Yüzümüz de gülecek” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları