CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için, ''İstanbul’u kendi özgür iradesiyle yönetecek.'' şeklinde açıklamalarda bulundu.

CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul yöneticiliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’u kendi özgür iradesiyle yöneteceğinden. Talimatı Ankara’dan alıp da ona göre yönetmeyeceğini açıkladı.

31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını sürdüren CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü, Küçükçekmece ve Başakşehir’de vatandaşlarla buluştu. Çeşitli mahallelerde miting düzenleyen İmamoğlu, kentin sorunları ile ilgili çözüm önerilerinde bulunarak seçimde destek çağrısı yaptı.

”İstanbullularla birlikte İstanbul’u yönetecek”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun
Küçükçekmece ilçe meydanına gerçekleşen halk buluşmasına katılarak İmamoğlu’na destekte bulundu. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu için şu cümleleri dile getirdi: ”İmamoğlu İstanbul’u yönetirken, Ankara’dan talimat almayacak, 16 milyonluk bir kente huzuru, sevgiyi, dostluğu getirmek için, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir İstanbul’u kazanmak ve topluma kazandırmak için çaba harcayacağım diyor. Ne yapacağız, Ekrem Başkanı seçeceğiz. İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceksiniz. Bunu bütün yüreğim ve samimiyetimle söylüyorum. Göreceksiniz İstanbul Belki de son yılların en büyük ve en iddialı belediye başkanını kazanmış olacak, buna yürekten inanıyorum. Dolayısıyla İstanbul gerçek anlamda yönetilecek birlikte yöneteceğiz. İstanbullularla birlikte İstanbul’u yönetecek” dedi. 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ”Şunu net olarak görüyorum ki ciddi anlamda oyunuzu alacağız, oy vermeyenlerin de gönlünde büyük bir yen edindik.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

”Kenti konuşacağız, şehri konuşacağız”

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte sahneye çıkarak konuşma yaptı. Hiçbir sese kulak vermediğini, kötü olan konuşmaları dinlemediğini vurgulayan İmamoğlu şu cümleleri dile getirdi: ”Bu sürece başladığımız ilk gün herkese şunu söyledik, kenti konuşacağız şehri konuşacağız. Bu şehrin ihtiyaçlarını görüp ona göre çözümleri üreteceğiz demiştik. Hiçbir sese kulak vermedik, kötü olan konuşmaları dinlemedik. Hiç kimsenin kara propagandasını görmedik duymadık, ülkemiz yoruldu. Bu seçimde bile gündemi başka yerlere çekmeye çalışanlar var. Ama şundan eminim, toplumun büyük bir kesimini İstanbul’da bilgilendirdik. Güzel pozitif dille yürüttüğümüz sürecin sonuna yaklaştık. Şunu net olarak görüyorum, ciddi anlamda oyunuzu alacağız onu da biliyorum ki oy vermeyenlerin de gönlünde bir yer edindik. Karşımızdakiler gönülleri ve kalpleri kıra kıra seçimi kazanmak istiyorlar. Biz de inatla kalpleri kazanarak seçimi kazanacağız.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kazdağları'nda muhteşem maraton