illiyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimler öncesinde partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitingde Adanalılara hitap etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,
CHP’ye, İYİ Parti’ye, Saadet Partisi’ne oy veren vatandaşlara hitap etti. Kürt kardeşlerine seslenen Bahçeli, CHP’ye ağır göndermelerde bulundu. ABD’ye ve Trump’a değinen Bahçeli, Golan Tepeleri ile ilgili önemli açıklamalara değindi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, seçimler kapsamında, İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitingde Adana halkına konuşmada bulundu. “Çok yaşa Adanam. Sonsuza kadar var ol Adanam. Adana, 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na destek verecek, cesaretini, dirayetini gösteriyor, tercihini ilan ediyor” diye konuşmasına başlayan Bahçeli daha sonrasında, Cumhur İttifakı’nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’ye ve ilçe belediye başkan adaylarına destek beklediği ifadelerinde bulundu. 

‘Golan Tepeleri’ açıklaması

Golan Tepeleri haberlerine de açıklamalarda bulunan Bahçeli, İsrail’in tutumunun gerilime çanak tuttuğunu şu cümlelerle dile getirdi. MHP Lideri Bahçeli “İttifakımız vahşi hesaplara, Golan Tepeleri’ne dinamit fırlatan karanlık güçlere karşı milli ve manevi bir ittifaktır. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 25 Mart’taki vahim imzasıyla, uluslararası hukuku çiğnemiştir. Golan Tepeleri’nden İsrail işgalini temsil eden Trump, Birleşmiş Milletler kararlarını alenen yok saymıştır. Trump, Ortadoğu’daki gerilim ortamının tırmanmasına çanak tutmuş, Golan Tepeleri’ni İsrail’e peşkeş çekmiştir. Trump’un karanlık imzası hukuksuzdur ve hükümsüzdür.”

”ABD ateşle oynuyor”

Türkiye’nin büyük bir facia ile yan yana geldiğini dile getiren Bahçeli, ABD ve İsrail ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Trump’ın Siyonizm’in hizmetkarı olduğunu ve bunun ABD halkına, küresel adalete, inanç ve insanlık haklarına büyük bir hakaret olduğunu belirten Bahçeli şu açıklamalarda bulundu: ”YPG’ye, PYD’ye tırlar dolusu silah sevk eden, sınırımızda terör devleti kurulmasını deneyen ABD’nin ateşle oynadığı açıktır. Bu kapsamda bekamız ağır bir tehdit altındadır. Buna karşılık Cumhur İttifakı, dış mihraklara karşı güvenin ittifakıdır. Temelsizler ittifakımızı anlayamazlar. Zillete, rezalete, emperyalist arzulara boyun eğenler bizi hazmedemez.Ancak tehdit ne kadar fazla olursa olsun, Cumhur İttifakı alayını devirecektir 31 Mart’ta birlikte olursak hepsini perişan ederiz.”

İnceleyin:  Umuttepe’ye Kent Kart standı kuruldu

Bahçeli Millet İttifakı’nı karşı cephe ilan etti

Adanalılara güvendiğini ifade eden MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP, PKK ile yan yanadır, FETÖ ile yanak yanağadır. Kandil’de hazırlanan meclis aday listeleri, aziz milletimze dayatılmaktadır. Adına demokrasi güçlerinin ittifakı deyip, ihaneti ve alçak işgal gayelerini maskelemeyi hedefliyorlar. CHP’ye oy veren kardeşlerim bu karanlığa nasıl ‘Evet’ diyecekler? İYİ Parti’ye oy veren kardeşlerim zillete nasıl ortak olacaklar? Adanalı kardeşim, CHP’nin, İYİ Parti’nin, Saadet Partisi’nin, HDP’nin zilletine ‘Tamam’ demez. Bunları enselerinden tuttuğu gibi sandığın dibine gömer. Nerede olursanız olun. İster güneyden, ister kuzeyden, ister doğudan, ister batıdan. Dininiz, diliniz, kökeniniz ne olursa olsun. Vatanım, bayrağım, milletim diyenlerin kutlu bir beraberliğidir Cumhur İttifakı. ” ifadelerinde bulundu.

”31 Mart dönümdür”

MHP Lideri Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Cumhur İttifakı için destek beklediğini belirtti. 15 Temmuz olayına değinen Bahçeli, ”15 Temmuz gecesini hep birlikte yaşadık. Yıllarca şehit tabutlarına birlikte omuz verdik. Türkiye’yi aciz hale getirmek istediler. Milletimizi parçalamayı denediler. Kanlı iç çatışmaları teşvik ettiler. Hatta 15 Temmuz gecesi işgale teşebbüs ettiler. Ne yaptılarsa başaramadılar. Çukur açtılar, gömüldüler. Bomba attılar bedelini ödediler. ”açıklamasında bulundu. Yerel seçime tekrar vurgu yapan Bahçeli, ”Milli bekamızı sonsuza kadar yaşatmak için, 31 Mart dönümdür. CHP’ye, HDP’ye, İYİ Parti’ye Adana’nın gücünü gösterin.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Facebook Yorumları