Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, ilçeyi tarihi ve kültürel değerleriyle öne çıkaracaklarını söyledi. İznik Gölü’nü iç turizme kazandıracaklarını belirten Bozbey, “Burada turizm arttıkça istihdam alanları da artacak” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP İznik İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İznik Gölü’nü iç turizme kazandıracaklarını belirten Bozbey, İznik Belediye Başkan Adayı Kenan Karakaş ve CHP İznik İlçe Başkanı Sadullah Eşiyok ile birlikte ilçe merkezini gezerek esnafa hayırlı işler dileklerini iletti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İznik ilçesinde vatandaşlarla buluştu. İznik’te vatandaşın ilgisi ile karşı karşıya gelen Bozbey, ilk olarak CHP İznik İlçe Başkanlığı’nı ziyarette bulundu. 

”Sorunlar çözülecek, ilçe halkı gülümseyecek”

Mustafa Bozbey, önce İznik Belediye Başkan Adayı Kenan Karakaş ve CHP İznik İlçe Başkanı Sadullah Eşiyok ile birlikte ilçe merkezini gezerek esnafa güzel dileklerde bulundu. Mustafa Bozbey daha sonra İznik Milli İrade Meydanı’nda halkın karşısına geçti. İznik’in tarihi ve kültürel önemine dikkati çeken Mustafa Bozbey, ”Kenan Karakaş ile sorunları çözülecek, ilçe halkı gülümseyecek.” dedi. İznik’in hak ettiği değere ulaşması gerektiğini vurgulayan Mustafa Bozbey, “İznik tarihi kültürel birikimi olan özel bir yer. Buranın inanılmaz geçmişi var ama değeri ortaya çıkmamış. Tarihi, kültürel değerleri tekrar ortaya çıkartacağız. İznik Gölü’nü birilerinin kullandığı gibi değil, gerçek anlamda İznikli’ye fayda getirecek şekilde kullandıracağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İznik’te halk tarafından büyük ilgiyle karşılaştı.

”Turizm arttıkça istihdam alanları da artacak”

Bozbey, toplumun her kesimine yönelik projeler ürettiklerini ifade etti. Bu projenin içerisinde çiftçiye de yer verdiğine değinen Bozbey şu açıklamalarda bulundu: ”Çiftçimizin esnafımızın da yüzü gülecek. Biz, insanların yüzünü de gözünü de gülümseteceğiz. Burada turizm arttıkça istihdam alanları da artacak” Ardından İznik Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret eden Bozbey, muhtarlarla da bir araya geldi., Nilüfer’deki insan odaklı anlayış ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İznik Engelliler Yardım ve Himaye Derneği’ni de ziyaret eden Bozbey, Başkan Erdoğan Bıçak’tan yapacakları çalışmalara dair bilgi alıp, destekte bulunma sözü verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Samsun'da Bafra Kapıyaka Festivali yoğun ilgi gördü