İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’u ziyaret etti, konuşma yaptı.
Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Bodrums Turgutreis Mahallesi’nden ziyaretlerine başladı.

Meral Akşener, 31 Mart günü için yaptığı seçim Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’a gitti. Sabah Turgutreis Mahallesi’nden ziyaretlerine başlayan Akşener ilçe merkezinde ziyaretini sonlandırdı. Düzenlenen ziyaretlere İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer de katıldı. Akşener, belediye personelinin kefaleti olduğunun da altını çizdi.

Akşener ilk olarak Turgutreis Mahallesinde yer alan Bodrum Sağlık Vakfı’nı ziyarette bulundu. Burada Vakıf Başkanı İbrahim Akkaya ve vakıf yöneticileri tarafından karşılanan Akşener, engelli öğrencilerinin etkinliklerini ve çalışmalarını yakından inceledi. Ardından Turgutreis Atatürk Meydanını ziyaret etti. Burada seçim otobüsünden inen Akşener, CHP Turgutreis Seçim Ofisini ziyaret ederek başarılar diledi. Vatandaşların yoğun ilgisi arasında İyi Parti Turgutreis Seçim İletişim Merkezine yürüyen Akşener, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

”Kurban olmayacaksınız, sizi yaşatacağız”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine teşekkürde bulunan kadınlarına geleceğin daha güzel olacağını, onları yaşatacaklarını ve Bodrum’dan oy istediğini şu sözlerle dile getirdi.“Taşıma olmayan organik bir toplantı tertip ettiniz, Allah hepinizden razı olsun. Harika bir şey bu, çok teşekkür ediyorum. Kadınlarımız kurban olayım diye konuşuyor gittiğim her yerde. Bende diyorum ki; Kurban olmayın. Kurban olmayacaksınız, yaşayacaksınız, sizi yaşatacağız inşallah. Şimdi, bu bir belediye seçimi. Ben İyi Parti Genel Başkanı olarak elbette sizden oy istemeye geldim. Diğer partilerin genel başkanları da gelecek ve kendi adayları için oy isteyecekler ve siz bir karar vereceksiniz, o kararın hayırlı olmasını diliyorum. 

“Genel seçim değil, yerel seçim var” 

Meral Akşener, genel bilgilendirmelerde bulundu. Genel seçim olmadığını, belediye başkan adaylarının seçileceğinden bahseden Akşener, vatandaşlara ”Genel seçim değil yerel seçim var” diyen Akşener, “Ben seçilmeyeceğim, Sayın Erdoğan da seçilmeyecek, Sayın Bahçeli de seçilmeyecek, Sayın Kılıçdaroğlu da seçilmeyecek. Partilerimizden belediye başkanı adayı olmuş şahıslar seçilecek. Türkiye’de yola çıkıp da siyaseten sağ kalan tek kadın politikacıyım. Tecrübe anlamında çok şey gördüm geçirdim.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İnceleyin:  CHP ve İYİ Parti Genel Başkanları, Bursalılara seslendi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mehmet Tosun’a övgüde bulundu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mehmet Tosun’a övgüde bulundu, destek oldu.

Mehmet Tosun’a destek

Mehmet Tosun’un Bodrum’a iyi geleceğini, başarılı olacağını dile getiren Meral Akşener şu ifadelerde bulundu: “Uzun uzun kimseyi kırmadan, incitmeden bir şeyler söyledim. Şimdi elbette Mehmet’e oy istiyorum ve bu kardeşimizin Bodrum’a iyi geleceğine, iyi hizmet edeceğine, tecrübesiyle insan ayırmayacağına, doğru projeler yapacağını biliyor, inanıyor ve sizin takdirinize, teveccühünüze sunuyorum”

”Her şeyiniz kefaletim altında ona emanettir”

Meral Akşener, Turgutreis ziyaretinin ardından Bodrum merkeze geldi. Burada kendisini karşılayan Bodrum Belediyesi personeliyle kısa bir konuşma yaptı. Meral Akşener, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Tosun’u işaret ederek, “Sizin her şeyiniz benim kefaletim altında ona emanettir.” dedi. Ardından Bodrum Denizciler Derneği’ne geçti. Dernek üyeleri ile konuşan Meral Akşener, coşkulu kalabalık ve basın mensupları ile Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki seçim ofisine geçti. Akşener: “ İlgi gösteren, sevgi gösteren gülümseyen Bodrumlu kardeşlerimize, hanımefendilerin ilgisine özel olarak teşekkür ediyorum. Mehmet Tosun kardeşimin Bodrum’da kendini doğru anlattığı, iyi anlattığı ve projeleri üzerinde bir çalışma yaptığını gördüm.” şeklinde konuştu. 

”Allah aşkına biz savaşa gitmiyoruz”

Yarın Sakarya’ya, ondan sonraki gün Manisa’ya, son gün İstanbul’da olacağını açıklayan Akşener, ardından ülkede ve diğer partilerin oluşturduğu rekabet durumuna da şu açıklamalarda bulundu. ”Mehmet Tosun İYİ Parti’nin adayıdır. Elbette bu bir seçim. Elbette rekabet var. Elbette bu rekabetin üzerinde adaylarımıza o isteyeceğiz. Ama şunu söyleyeyim, ‘Allah aşkına biz savaşa gitmiyoruz. Bu bir yerel seçim. Elbette Mehmet Tosun’a destek için buradayım. Ama ondan önce epeyce bir süredir Türkiye’de yaşanan kutuplaşmanın getirdiği bir sonuç olarak ‘Ceketimi assam seçtiririm’ diye bir mantık var. Bunu Bodrum için konuşmuyorum, Türkiye’nin tümü için konuşuyorum.”

”Bodrum iyi geldi”

Bodrum’a ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür eden Meral Akşener, “Bu kampanyanın Bodrum ayağı bana pek bir iyi geldi. Destekleriniz için, misafirperverliğiniz için, konukseverliğiniz için, en önemlisi bir kadın genel başkana gösterdiğiniz ilgi alaka için çok teşekkür ediyorum. Bu nezaketinizi, bu saygıdeğer tutumunuzu Türkiye’nin her yerinde anlatacağım. Perşembe günü katılacağım programda da özel olarak Türkiye ile paylaşacağım. Gerçekten iyi ki varmışsınız. Çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.”diye konuştu. Akşener, Güvercinlik Mahallesi’nden İstanbul’a gitmek üzere Bodrum’dan ayrıldı. 

Facebook Yorumları